فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا از میانجی‌گری کویت در بحران قطر حمایت می‌کند

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه 27 ژوژن در دیدار با شیخ محمد عبدالله صباح، وزیر اطلاع‌رسانی کویت، ضمن اعلام حمایت آمریکا از میانجی‌گری کویت در بحران قطر، از همه طرف‌های این بحران را به گفتگوهای سازنده تشویق کرد.

  براساس بیانیه‌ای که وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا در این‌باره منتشر کرد، وزیر امور خارجه این کشور حمایت مجدد کشورش از تلاش‌های کویت برای میانجی‌گری به منظور یافتن راه‌حلی برای بحران قطر اعلام کرده و از همه طرف‌های این بحران خواست با خویشتنداری، به گفتگوهای دیپلماتیک سازنده روی بیاورند.

  وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا و وزیر اطلاع‌رسانی کویت در این دیدار بر ضرورت مشارکت همگانی در مبارزه با تروریسم و بنیادگرایی تاکید کردند.

  کشورهای پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، پادشاهی بحرین و جمهوری عربی مصر که قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرده‌ و روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کرده‌اند، فهرست از درخواست‌ها را از طریق کویت به قطر تحویل دادند. این کشورها خواستار توقف روند اقدامات رسانه‌ای تحریک‌آمیز، تحویل افراد تحت تعقیب و قطع روابط قطر با گروه‌های تروریستی شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران