.
.
.

لاوروف از تیلرسون خواست تحریک نیروهای اسد را متوقف کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه از رکس تیلرسون، همتای آمریکایی‌اش خواست روند اقداماتی که با هدف تحریک نیروهای رژیم سوریه انجام می‌شود را متوقف کند.

به گزارش فرانس‌پرس، سرگئی لاوروف روز دوشنبه 26 ژوئن 2017 در تماس با رکس‌ تیلرسون از او خواست تلاش کند روند اقداماتی که با هدف تحریک نیروهای رژیم سوریه انجام می‌شود، متوقف شود.

در بیانیه‌ای که وزارت امور خارجه روسیه در این‌باره منتشر کرد، تاکید شده که این تماس به درخواست طرف آمریکایی انجام شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: «سرگئی لاوروف از واشنگتن خواست مانع اقداماتی شود که باعث تحریک نیروهای نظامی سوریه که در حال نبرد با تروریست‌ها هستند، می‌شود».

تماس وزرای امور خارجه روسیه و ایالات متحده پس از آن صورت گرفت که ارتش اسرائیل اعلام کرد، برخی مواضع رژیم سوریه را مورد هدف قرار داد. این اقدام اسرائیل در پاسخ به شلیک چند خمپاره در بلندی‌های جولان که در اختیار اسرائیل قرار دارد، انجام شد. نیروهای رژیم بشار اسد و گروه‌های مسلح در نزدیکی بلندی‌های جولان در حال نبرد هستند.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه روسیه، دو طرف در این تماس تلفنی بر ضرورت تقویت آتش‌بس و افزایش عملیات مبارزه با گروه‌های تروریستی تاکید کردند.

روسیه به همراه ترکیه و ایران، بر روند گفتگوهای صلح سوریه در آستانه، پایتخت قزاقستان نظارت می‌کند. چهارمین دور این گفتگوها، چهار و پنجم ژوئیه 2017 در آستانه برگزار می‌شود.