.
.
.

عیدی حوثی‌ها به مردم یمن، آدم‌ربایی و تخریب منازل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با فرا رسیدن عید سعید فطر در یمن، مناطق تحت تصرف شبه‌نظامیان حوثی در یمن، هیچ نشانی از عید و شادی‌های مرسوم عید فطر به خود ندیدند. دشواری شرایط زندگی و ناامنی که در نتیجه جنگ‌های بی‌ثمر و جنایات غیرانسانی که حوثی‌ها در منطقه پدید آورده، فرصت شادی را از مردم گرفته است.

علیرغم همه این‌ها، مردم یمن از هدایای ترسناکی که حوثی‌ها به مناسب عید، برای یمنی‌ها به ارمغان آوردند به شدت هراسان و نگرانند. این عیدی‌های چیزی نیست جز تخریب و انفجار منازل مردم و ربودن شهروندان بی‌گناه.

شبه‌نظامیان مسلح حوثی روز دوشنبه 25 ژوئن 2017 منزل یک نفر از مخالفان خود در استان البیضاء در مرکز یمن را منفجر کردند.

در همین راستا، شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح نیز سه منزل در روستای الحرجه در شهرستان بیحان در استان شبوة در جنوب شرقی یمن را اشغال کردند.

خبرگزاری سبأ که وابسته به دولت قانونی یمن است، به نقل از منابع محلی گزارش کرد حوثی‌ها به زنان و کودکان ساکن این منازل تعرض کردند.

در استان عمران در شمال صنعاء شبه‌نظامیان حوثی 13 شهروند را در شهرستان شهاره ربودند. این اتفاق در پی آن رخ داد که مردم محلی و شبه‌نظامیان حوثی در هنگام برگزاری نماز عید فطر با یکدیگر درگیر شدند.

مردم منطقه سیران غربی در شهرستان شهاره، علیرغم تاکید حوثی‌ها از سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل» سرباز زدند. این موضوع باعث بروز درگیری میان مردم و حوثی‌ها شد و در این درگیری یکی از جوانان روستا به ضرب گلوله حوثی‌ها کشته شد. در واکنش به کشته شدن این جوان، یکی از ساکنان روستا، یک فرمانده حوثی و دو تن از همراهانش را کشت.