.
.
.

ترامپ: موافقت دادگاه عالی با قوانین مهاجرتی، یک پیروزی آشکار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا از تصمیم دادگاه عالی این کشور برای تایید موقت قانون منع ورود شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان‌نشین و پناهجویان به خاک آمریکا استقبال کرده و آن را یک پیروزی آشکار توصیف کرد.

براساس بیانیه‌ای که کاخ سفید روز دوشنبه 26 ژوئن 2017 در این‌باره منتشر کرد، دونالد ترامپ گفت: « تصمیم دادگاه عالی که امروز با اکثریت به تصویب رسید، یک پیروزی آشکار برای امنیت ملی ماست. این تصمیم از امروز این امکان را به من می‌دهد که ابزار مهمی را برای حمایت از کشورمان به کار گیرم.»

دیوان عالی ایالات متحده آمریکا دوشنبه 26 ژوئن با تایید موقت دستور دونالد ترامپ درباره ممنوعیت ورود شهروندان شش کشور اکثرا مسلمان‌نشین به خاک آمریکا، اتخاذ تصمیم نهایی در این‌باره را به پاییز پیش‌رو موکول کرد.

این تصمیم دادگاه عالی آمریکا این امکان را فراهم کرد که بنا به دستور رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا افرادی که روابط حسنه‌ای با افراد و نهادهای آمریکایی نداشته باشند، از ورود به خاک این کشور منع می‌شوند. دادگاه عالی همچنین با درخواست فوری دولت آمریکا برای اجرای فوری دستور اجرایی که ترامپ ششم ماه مارس صادر کرده بود، موافقت کرد.

با اجرایی شدن این دستور، تمام پناهجویان به مدت 120 روز از ورود به خاک ایالات متحده منع می‌شوند. این ممنوعیت برای آن است که دولت آمریکا بتواند تدابیر سخت‌گیرانه‌تری برای شناسایی شهروندان این کشورها اجرا کند.

پس از مشکلاتی که رئیس‌جمهوری آمریکا در زمینه اجرایی کردن این قانون، با قضات و دادگاه‌های اولیه و تجدیدنظر پیدا کرده بود، موافقت دادگاه عالی با دستور ترامپ، یک پیروزی بزرگ برای او به شمار می‌آید.

برپایه دستورالعمل اجرایی ترامپ، شهروندان شش کشور لیبی، ایران، سومالی، سودان، سوریه و یمن، به مدت 90 روز از ورود به خاک آمریکا منع می‌شوند. همچنین تمام پناهجویان به مدت 120 روز از ورود به خاک ایالات متحده منع می‌شوند. این ممنوعیت برای آن است که دولت آمریکا بتواند تدابیر سخت‌گیرانه‌تری برای شناسایی شهروندان این کشورها اجرا کند.