.
.
.

آلمان به ترکیه در مورد ماموران حفاظتی اردوغان هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از نمایندگان مجلس آلمان روز دوشنبه ۲۶ ژوئن گفت این کشور به ترکیه در مورد ماموران حفاظتی رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری این کشور که از سوی آمریکا تحت پیگرد هستند هشدار داده و به آنها اجازه ورود به آلمان در مراسم اجلاس گروه ۲۰ در ماه آینده را نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس در شهر واشنگتن آمریکا ۲ هفته پیش برای تعدادی از ماموران حفاظتی اردوغان حکم بازداشت صادر کرد. این ماموران متهم هستند در جریان سفر اردوغان به آمریکا با تظاهرکنندگان در شهر واشنگتن درگیر شدند.

این نماینده مجلس آلمان گفت: «دولت آلمان به ترکیه اطلاع داده که ورود این ماموران به آلمان پذیرفته نخواهد شد». هنوز مقامات ترکیه نسبت به این خبر واکنش نشان نداده‌اند».

آلمان در روزهای ۷ و ۸ ماه ژوییه در شهر هامبورگ اجلاس سران کشورهای گروه ۲۰ را برگزار می‌کند. این کشور از آن بیم دارد که کردهای طرفدار حزب کارگران کردستان در طی این اجلاس دست به تظاهرات بزنند.

وزارت خارجه ترکیه بدون آنکه در باره این خبر اظهار نظری بکند اعلام کرد انتظار دارد اردوغان در سفرش به آلمان مامورانی که حکم بازداشت آمریکا دارند را با خود به همراه نیاورد.

مقامات امنیتی آلمان گفتند ماموران حفاظتی سران کشورها هنگام سفر به این کشور از مصونیت دیپلماتیک برخوردار نیستند و چنانچه ماموران ترکیه به این کشور وارد شوند ممکن است بازداشت شوند.