.
.
.

گفتگوی اختصاصی العربیة با اولین گروه از کماندوهای حامی دولت قانونی یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کماندوهای حامی دولت قانونی یمن در اولین گفتگوی اختصاصی با رسانه‌ها، اطلاعاتی از عملیات ویژه‌ای که روز یکشنبه 25 ژوئن 2017 در عمق مناطق تحت سیطره شبه‌نظامیان حوثی انجام داده‌اند، را در اختیار خبرنگار العربیة قرار دادند.

در این گفتگوی اختصاصی که در منطقه صراوح یمن انجام شد، یکی از نیروهای کماندوی حامی دولت قانونی یمن با اشاره به عملیات ویژه‌ای که روز یکشنبه 25 ژوئن 2017 در عمق مناطق تحت سیطره شبه‌نظامیان حوثی انجام داده‌اند، از به اسارت گرفتن یکی از نیروهای حوثی و کشته شدن یک عضو دیگر شبه‌نظامیان حوثی در این عملیات خبر داد. این عملیات ویژه با هماهنگی اطلاعاتی نیروی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن انجام شد.

در همین راستا دو عملیات ویژه دیگر در روزهای شنبه و یک‌شنبه 24 و 25 ژوئن انجام شد و خسارات جانی و نظامی قابل توجهی به نیروهای حوثی در مارب وارد آمد.

در عملیات اول، حسین السقاق، یکی از فرماندهان نیروهای شبه‌نظامی حوثی و فرمانده لشکر 312، به همراه 9 تن دیگر کشته شدند. نیروهای ائتلاف نیز توانستند 9 نفر از کودتاچیان حوثی، از جمله محمد الشامی که یکی از رهبران سرشناس حوثی‌هاست و همچنین عبدالقادر محمد صالح، خبرنگار شبکه المسیرة را دستگیر کنند.

عملیات دوم نیز توسط ناوگانی از جنگنده‌های ائتلاف انجام شد و طی آن مقر تجمع فرماندهان حوثی بمباران شد. در این عملیات ناصر الزعبلی، فرمانده حوثی‌ها در جبهه صرواح و 12 نفر از همراهانش کشته شده و 15 نفر دیگر مجروح شدند.

جنگنده‌های ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، 10 بار به پرواز درآمده و تجهیزات و تسلیحاتی را که در حال ارسال به حوثی‌ها در المخدره بود را هدف قرار داده و منهدم کردند. در این عملیات نیز 10 نفر از حوثی‌ها کشته و 15 نفر دیگر مجروح شدند.