.
.
.

بحرین: دوحه می کوشد مشکل سیاسی موجود در منطقه را نظامی جلوه دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزیر امور خارجه بحرین روز دوشنبه ۲۶ ژوئن ۲۰۱۷ تاکید کرد بحران قطر، یک مشکل سیاسی و امنیتی است ولی قطر با کشاندن ارتش های جهان به منطقه، می کوشد به آن شکل و رنگ نظامی دهد.

شیخ خالد بن احمد آل خلیفه در توئیتر نوشت: «اختلاف با قطر، سیاسی و امنیتی است و به هیچ وجه نظامی نیست. فراخواندن ارتش های خارجی و تجهیزات زرهی آنها، شکل نظامی دادن به مشکل موجود است و مسئولیت پیامدهای اینکار بر عهده قطر است».

وزیر امور خارجه بحرین همچنین با اشاره غیر مستقیم به ترکیه و اظهارات رئیس جمهوری این کشور، دخالت برخی قدرت‌های منطقه در بحران قطر را اشتباه خواند.

شیخ خالد بن احمد در توئیت دیگری نوشت: «برخی قدرت های منطقه ای که گمان می کنند دخالت آنها، موضوع را حل خواهد کرد، اشتباه می کنند. به نفع این کشورهاست که به سیستم موجود در منطقه که توانایی حل مشکلات را دارد، احترام بگذارند».

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پیش از این گفته بود کشورش از پذیرفته نشدن درخواست های کشورهای عربی از سوی قطر حمایت می کند. او درخواست تعطیلی پایگاه نظامی ترکیه در قطر را بی احترامی به آنکارا دانسته بود.

در همین رابطه انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، از ترکیه خواست با تعقل رفتار کرده و در بحران قطر با کشورهای عربی و خلیجی از هیچ کدام از طرف های بحران جانبداری نکند.