.
.
.

200 هزار مبتلا به وبا در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان بهداشت جهانی در جدیدترین آمار خود از وجود بیش از 200 هزار مبتلا به بیماری وبا در 20 استان یمن خبر داد.

براساس جدیدترین آماری که سازمان بهداشت جهانی روز شنبه 25 ژوئن 2017 منتشر کرد، تعداد افراد مبتلا به وبا در یمن از مرز 200 هزار نفر گذشت.

این سازمان همچنین در صفحه رسمی خود در توئیتر نوشت: «با ثبت 53 مورد مرگ در اثر وبا در یک روز، تعداد افرادی که جان خود را در اثر این بیماری در یمن از دست داده‌اند، به 1310 نفر رسید.»


روز جمعه، سازمان بهداشت جهانی تعداد درگذشتگان بر اثر وبا را 1256 نفر اعلام کرده بود و آمار جدید نشان می‌دهد تنها در عرض یک روز 54 نفر دیگر جان خود را از دست داده‌اند.

استان حجة در شمال غرب یمن، در صدر فهرست استان‌هایی قرار دارد که بیشترین تعداد مبتلایان به وبا را در خود دارد. پس از حجة، استان‌ إب و پس از آن استان‌های الحدیدة و صنعاء بیشترین مبتلایان وبا را در خود جای داده‌اند. نکته قابل توجه این است که همه این استان‌ها تحت سیطره شبه‌نظامیان کودتاچی حوثی قرار دارند.


علاوه بر استان‌های ذکر شده، استان تعز در جنوب غرب یمن نیز که منطقه درگیری‌های مستمر شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح از سویی و ارتش ملی یمن و مقاومت ملی این کشور از سوی دیگر است، از فراوانی مبتلایان به وبا رنج می‌برد. حوثی‌ها و نیروهای صالح بیش از دو سال است که شهرها و روستاهای این استان را محاصره کرده و به شکل بی‌رویه‌ای بمباران می‌کند.

در روزهای گذشته عبدالله بن عبدالعزیز الربیعة مدیر مرکز خدمات انسان‌دوستانه ملک سلمان اعلام کرد به دستور شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، مبلغ 66.7 میلیون دلار برای مبارزه با وباء در یمن اختصاص یافته است.

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، نائب رئیس هیات وزراء و وزیر دفاع این کشور به مرکز خیریه و اقدامات انسان‌دوستانه ملک‌سلمان دستور داد در پاسخ به درخواست سازمان جهانی بهداشت و سازمان یونسکو مبلغ 66.7 میلیون دلار برای مبارزه با وباء و کمک به پروژه‌های آبرسانی و بهداشت محیط زیست در کشور یمن اختصاص داده شود. ولی عهد سعودی همچنین از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست با قوت در مقابل کسانی که مانع از اقدامات انسان‌دوستانه می‌شوند، بایستد. محمد بن سلمان از نهادهای ذی‌ربط نیز درخواست کرد برنامه‌های خود برای نجات ملت برادر یمن را به سرعت انجام دهند.