.
.
.

رئیس‌جمهور سابق آرژانتین برای انتخابات پارلمانی این کشور کاندید می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کارلوس منعم، رئیس‌جمهوری سابق آرژانتین که اکنون 86 سال سن دارد، روز شنبه 24 جون 2017، اعلام کرد قصد دارد بار دیگر برای انتخابات پارلمانی این کشور اعلام کاندیداتوری کند. او می‌خواهد با استفاده از حصانت پارلمانی، از به زندان افتادن خودش جلوگیری کند.

به گزارش فرانس‌پرس از بوئنوس‌آیرس، پایتخت آرژانتین، کارلوس منعم، رئیس‌جمهور سابق و سوری‌الاصل این کشور که از سال 1989 تا 1999 به مدت یک دهه رهبری آرژانتین را بر عهده داشت، قصد دارد مجددا برای انتخابات پارلمانی این کشور کاندیدا شود. او به اتهام تجارت اسلحه و فساد محکوم شده ولی از آنجا که از سال 2005 عضو پارلمان این کشور است، با استفاده از حصانت پارلمانی، مانع به زندان رفتن خود شده است.

منعم در صفحه خود در شبکه توئیتر تصمیم خود برای کاندیداتوری مجدد را اعلام کرد. در صورت پیروزی او در انتخابات، منعم تا 91 سالگی از خطر به زندان رفتن در امان خواهد بود.

در اواخر دهه نود میلادی و در دوران رشد اقتصادی آرژانتین کارلوس منعم به شدت در میان مردم این کشور محبوب بود، لیکن با شکست سیاست‌های اقتصادی او و بحران سال 2001 این کشور، محبوبیت منعم به شدت کاهش یافته و کشور را ناآرامی‌های خیابانی فرا گرفت.

در سال 2013 کارلوس منعم به دلیل تجارت غیرقانونی اسلحه به کرواسی و اکوادور به زندان محکوم شد. او همچنین به همراه تعدادی از مقامات دولتش به سنگ‌اندازی در مسیر تحقیقات در زمینه انفجار مرکز یهودیان بوئنوس آیرس که ایران متهم اصلی آن بود، متهم شد.

لورا آلونسو، مدیر دفتر مبارزه با فساد در آرژانتین به رادیو " ام دی زی" گفت: «با توجه به سوابق کارلوس منعم، نباید به او اجازه شرکت در انتخابات داده شود.»

کارلوس سائول منعم در 2 ژوئیه 1930 در دهکده کوچکی به نام آنیلاکو در استان لاریوخا از پدر و مادری مهاجر به دنیا آمد. شاول منعم و مهیبة عقیل پدر و مادر کارلوس منعم از شهر یبرود سوریه به آرژانتین مهاجرت کرده بودند.