.
.
.

تصویری...ولی‌عهد سعودی به عید دیدنی مجروحان حادثه تروریستی مکه رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی روز یکشنبه 25 ژوئن 2017، به دیدار مجروحان حادثه تروریستی مکه رفت ضمن علاوه بر بررسی شرایط روند درمان، شادی عید را با آنان شریک شد.

تعدادی از نیروهای امنیتی پادشاهی عربی سعودی که موفق شدند، با ناکام کردن عملیات تروریستی که بنا بود مسجد الحرام را هدف قرار دهد، مجروح شده بودند، امروز 25 ژوئن 2017 از سوی ولی‌عهد و وزیر دفاع سعودی مورد تفقد قرار گرفتند.

نیروهای امنیتی سعودی جمعه 23 ژوئن پس از چندین ساعت محاصره شماری از تروریست‌های تحت تعقیب در ساختمان‌های شرق محله العسیله در مکه مکرمه، با موفقیت به این عملیات پایان دادند.

پیش از این منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی اعلام کرده بود که نیروهای امنیتی این کشور جمعه 23 ژوئن یک عملیات تروریستی که امنیت مسجد الحرام و زائران آن را هدف قرار داده بود، خنثی کردند. مهاجم انتحاری که در یکی از منازل محله اجیاد المصافی پنهان شده بود، به سمت نیروهای امنیتی آتش گشود. او به درخواست آن‌ها برای تسلیم شدنش پاسخ نداد و پس از آن‌که حلقه محاصره بر گرد او تنگ شد، اقدام به منفجر کردن خود کرد. در این حادثه، سه زائر زخمی شدند و پنج تن از نیروهای امنیتی هم زخم سطحی برداشتند. بنا بر اعلام سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی، پنج متهم از جمله یک زن دستگیر شدند و تحقیقات در این زمینه در جریان است