.
.
.

انتخابات آلبانی راهی برای پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شهروندان کشور آلبانی روز یکشنبه ۲۵ ژوئن در انتخابات عمومی این کشور شرکت می‌کنند. این انتخابات پس از آن برگزار می‌شود که ۲ حزب رقیب این کشور بعد از مدت‌ها ستیزه جویی، توافق کردند تا از تلاش‌ها برای پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا حمایت کنند.

برگزاری یک انتخابات آزاد و عادلانه راه را برای پیوستن این کشور ۵/۲ میلیونی به اتحادیه اروپا باز می‌کند. آلبانی هم اکنون عضو پیمان آتلانتیک شمالی است. بعد از آنکه آلبانی در سال ۲۰۱۴ کاندید عضویت در اتحادیه اروپا شد، این کشور دست به اصلاحات مهم و حیاتی، به ویژه در نظام فاسد قضایی خود زد تا روند پیوستن به اتحادیه اروپا را تسریع کند.

در این انتخابات ۱۸ حزب سیاسی برای ۱۴۰ کرسی نمایندگی مجلس رقابت می‌کنند. ۲ حزب اصلی، حزب سوسیالیست حاکم به رهبری ادی راما، نخست وزیر آلبانی و حزب دموکراتیک به رهبری لولزیم باشا هستند.

۶ هزار نیروی پلیس امنیت انتخابات را برقرار می‌کنند و ۳۰۰ دیدبان بین المللی برای نظارت بر انتخابات وارد این کشور شده اند.

انتخابات روز یکشنبه همزمان با جشن عید فطر در این کشور است و هزاران نفر از نمازگزاران نماز عید فطر را در میدان اسکندربیگ شهر تیرانا، پایتخت آلبانی برگزار خواهند کرد.