.
.
.

افتتاح جشنوار گوشت سگ در چین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جشنواره گوشت سگ روز چهارشنبه گذشته 14 جون 2017، در شهر یولین در جنوب چین آغاز شد و برای یک هفته در این شهر ادامه خواهد داشت.

سایت خبری فاکس نیوز روز شنبه ۲۴ ژوئن در گزارشی به راه‌هایی اشاره کرد که ممکن است در گوشه و کنار جهان مردم به کسب و کار بپردازند و تا زمانی که این کسب و کارها قانونی هستند نباید در باره آنها قضاوت کرد.

یک علاقمند به گوشت سگ به تلویزیون NewsAsia گفت: «نمی‌توان مردم را مجبور به پذیرش چیزهایی کرد که مایل به انجام آن نیستند. گوشت سگ هم مثل بقیه گوشت‌هاست».

اگر شما دوستدار سگ‌ها هستید بهتر است از سفر به این شهر در طی این جشنواره خودداری کنید. لاشه‌های سگ در همه جا آویزان است و اجزای بدن آن‌ها مواد سازنده خوراک‌هایی است که طرفداران زیادی دارد.

اگرچه شماری از فعالان اجتماعی دست به اعتراض به برگزاری این جشنواره زده اند، اما سنت قدیمی برگزاری این جشنواره به دوره سلطنت خاندان مینگ در بیش از ۴۰۰ سال پیش برمی‌گردد.

در چین سالانه بیش از ۱۰ تا ۲۰ میلیون سگ کشتار می‌شوند و بعضی بر این باور هستند که گوشت سگ باعث تقویت آنها می‌شود.

اعتراض‌ها به این جشنواره تا اندازه‌ای ثمربخش بوده است. بعضی از رستوران‌ها بجای نام بردن از گوشت سگ فقط عبارت «گوشت خوشمزه» را بکار می‌برند، در حالیکه رستوران‌های دیگر روی لاشه سگ‌ها را با پارچه می‌پوشانند تا دیده نشوند.

صاحب یک رستوران به NewsAsia گفت که روزانه ۶ سگ می‌فروشد و «فروش ما در طی این جشنواره ۹ برابر می‌شود و نگران نباشید چون ما به اندازه کافی سگ داریم».