فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: در بی‌طرفی مسئول تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا شک دارم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، جمعه 23 ژوئن در مصاحبه‌ای نسبت به بی‌طرفی بازرس ویژه تحقیق در مورد ارتباط مقامات نزدیک به ترامپ با مقام‌های روس در جریان رقابت‌های انتخاباتی سال 2016 ابراز تردید کرد.

  ترامپ، بعد از آنکه جیمز کومی، رییس سازمان پلیس فدرال آمریکا (FBI) را ماه مه گذشته برکنار کرد، مسئولیت تحقیق درباره این پرونده را به رابرت مولر، رییس سابق سازمان FBI سپرد.

  ترامپ در پاسخ پرسش خبرنگار فاکس نیوز در باره نزدیکی مولر به حزب دموکرات گفت: «او دوست نزدیک کومی است و این نگران کننده است».

  ترامپ افزود: «می‌توانم بگویم که افرادی که برای کار با مولر استخدام شده‌اند همگی از طرفداران هیلاری کلینتون (نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) هستند». رسانه‌های آمریکا گزارش دادند که بعضی از اعضای تیم تحقیق به حزب دموکرات وابستگی دارند.

  ترامپ در پایان مصاحبه‌اش گفت: «ولی رابرت مولر فرد محترمی است و امیدوارم به نتیجه شایسته‌ای برسد».

  مولر که از سوی وزارت دادگستری آمریکا انتخاب شده از آزادی عمل زیادی در تحقیق پیرامون پرونده دخالت روسیه در انتخابات برخوردار است.

  او می‌تواند در هر زمینه‌ای در مورد «ارتباط یا هماهنگی بین دولت روسیه با اعضای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و هرموضوع دیگری در این ارتباط تحقیق کند».

  اتهام‌هایی درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به سود ترامپ مطرح شده است. مسئولان و قانونگذاران آمریکایی و حتی برخی از مقام‌های دولت پیشین آمریکا، از حزب دموکرات بارها این اتهام‌ها را تکرار کرده‌اند. از این رو تحقیقاتی در این زمینه آغاز شده است که شماری از نزدیکان ترامپ و اعضای ستاد انتخاباتی‌اش را شامل شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران