.
.
.

چه اتفاقاتی طی 60 ثانیه در اینترنت رخ می‌دهند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اینترنت به بخشی از زندگی مردم تبدیل شده و گاهی تصور زندگی بدون اینترنت برای خیلی‌ها سخت، ناممکن و گاه ترسناک است. احتمالا بسیاری از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها با این سوال نوه‌هایشان که «در دورانی که اینترنت وجود نداشت، چگونه زندگی می‌کردید؟» مواجه شده‌اند.

در هر ثانیه حجم بسیار زیادی از اطلاعات در اینترنت رد و بدل می‌شود. این اطلاعات شامل تصاویر، فیلم‌ها، مکالمات صوتی، ایمیل‌ها و صدها هزار چیز دیگر است. اگر چه اطلاعات کاملا دقیقی درباره این‌که در هر لحظه چه مقدار اطلاعات در اینترنت رد و بدل می‌شود،وجود ندارد، ولی براساس آمارهایی که شرکت‌های بزرگ اینترنتی ارائه کرده‌اند، سرعت و حجم تبادل اطلاعات به شکل سرسام‌آوری بالا است. بررسی اینکه تنها در 60 ثانیه گذشته در اینترنت چه اتفاقاتی رخ داده است، می‌تواند اندکی به مخاطب کمک کند تا تصوری از آنچه در اینترنت در حال رخ دادن است به دست آورد.

در هر 60 ثانیه، 300 میلیون ایمیل میان کاربران مختلف در نقاط مختلف جهان رد و بدل می‌شود. در همین زمان 227 حساب کاربری جدید در شبکه اینستاگرام ایجاد شده و مجموع تصاویری که در 60 ثانیه بر روی اینستاگرام منتشر می‌شوندف بیش از 216 هزار تصویر است.

شبکه اجتماعی توئیتر در هر 60 ثانیه پذیرای 320 حساب کاربری جدید است و مجموع کاربران توئیتر به همراه دونالد ترامپ، بیش از 278 هزار بار توئیت می‌کنند.

در حالی که در هر 60 ثانیه، ویدئوهای موجود در یوتیوب 3 میلیون بار دیده می‌شود، 600 ویدئوی جدید نیز به تعداد ویدئوهای یوتیوب افزوده می‌شود.

احتمالا هر کدام از کاربران اینترنت در روز حداقل یک بار موضوعی را در گوگل جستجو می‌کنند ولی جالب است بدانید که بنا به آمار این موتور جستجو، در هر 60 ثانیه با 2 میلیون و پانصد هزار عملیات جستجوی گوگلی انجام می‌شود.

در هر ثانیه 10 سایت جدیدی ساخته می‌شود و این یعنی در 60 ثانیه اینترنت شاهد تولد 600 سایت جدید است. مجموع برنامه‌های دانلود شده از سایت‌های مختلف، 5 میلیون دانلود در 60 ثانیه است.

فیسبوک به عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان در هر 60 ثانیه شاهد 600 هزار پست جدید و 500 هزار کامنت جدید است. کاربران در همین زمان، یعنی در 60 ثانیه 253 هزار تماس صوتی از طریق اسکایپ برقرار می‌کنند.

علیرغم همه اینها، صدرنشین بلامنازع اینترنت، شبکه پیام‌رسان واتساپ است که از طریق آن در هر 60 ثانیه، 90 میلیون پیام رد و بدل می‌شود.