فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی‌ها با ولی‌عهد محمد بن سلمان بیعت کردند

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  سعودی‌ها چهارشنبه 21 ژوئن پس از نماز تراویح در کاخ الصفا در مکه مکرمه با ولی‌عهد شاهزاده محمد بن سلمان بیعت کردند.

  ولی‌عهد پس از ورود به کاخ به رسم احترام ابتدا پیشانی مفتی اعظم شیخ عبدالعزیز آل الشیخ را بوسید. سپس مفتی اعظم مراسم را با سخنرانی کوتاهی در بیعت خود با ولیعهد افتتاح کرد.

  در این مراسم شاهزادگان و روسای قبایل حضور داشتند.

  براساس فرمانی که صبح چهارشنبه از سوی ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی صادر شد، شاهزاده محمد بن سلمان به ولیعهدی برگزیده و شاهزاده محمد بن نایف از مقام خود اعفا شد.

  خبرگزاری رسمی سعودی اعلام کرد 31 تن از 34 عضو شورای بیعت پادشاهی سعودی محمد بن سلمان را به ولی‌عهدی این کشور انتخاب کردند.

  سلمان دوسری تحلیلگر سعودی گفت: «در یک شب به طور مسالمت آمیز ولی‌عهد جدیدی برگزیده شد که نشانه گذر آرام و ثبات پادشاهی سعودی است».

  دوسری به تلویزیون العربیه گفت: «پادشاهی سعودی مدلی جدید در برنامه ریزی امور داخلی خود را بصورت پیامی به داخل و خارج این کشور ارسال کرده است».

  محمد بن سلمان پیش از انتخاب به ولیعهدی، سال گذشته در مقام جانشین ولیعهد چشم انداز اقتصادی 2030 کشور را اعلام کرد که وابستگی این کشور به نفت را پایان خواهد داد.

  دوسری گفت: «برای اولین بار در پادشاهی سعودی ما یک چشم انداز روشن اقتصادی داریم و این فرصت برای پیاده کردن آن فراهم شده است».


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران