.
.
.

ویدیو.. نزدیک شدن جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای وزیر دفاع روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبکه تلویزیونی «روسیه 24» فیلمی چهارشنبه 21 ژوئن منتشر کرده که می‌گوید نزدیک شدن هواپیمای جنگنده اف 16 آمریکا را به هواپیمای سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه را نشان داد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک در این باره نوشته که که این حادثه هنگامی رخ داد که هواپیماهای ناتو تلاش ورزیدند هواپیمای وزیر دفاع روسیه را همراهی کنند که بر فراز آب‌های بی‌طرف در دریای بالتیک در حال پرواز به سوی استان کالینین گراد بود.

بنا بر این گزارش جنگنده اف 16 ناتو تلاش کرد به هواپیمای ارتشبد سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه نزدیک شود اما جنگنده روسی سوخو 27 آن را به عقب راند.

البته این گزارش‌ها، اشاره‌ای به تاریخ وقوع این حادثه نکرده‌اند.

این حادثه در روزهایی اتفاق افتاد که وزارت دفاع فدراسیون اعلام کرده از این پس هرگونه شی بر فراز مناطق تحت کنترل خود در سوریه را هدف قرار خواهد داد.

روسیه همچنین اعلام کرد که تعامل‌اش را با ایالات متحده آمریکا درخصوص جلوگیری از سوانح هوایی در سوریه را از روز دوشنبه 19 ژوئن قطع کرده است.

این بیانیه یک روز پس از آن صادر شد که ائتلاف بین‌الملل به رهبری ایالات متحده آمریکا یک فروند هواپیمایی نظامی ارتش دولتی سوریه را در حومه جنوبی استان الرقه سرنگون کرد.

پنتاگون دلیل سرنگون کردن این جنگنده را بمباران مواضع «نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک» عنوان کرده است. این شبه‌نظامیان که علیه گروه داعش در حال نبرد هستند، از پشتیبانی آمریکا برخوردارند.

وزارت دفاع روسیه می‌گوید که ایالات متحده آمریکا از کانال ارتباطی‌اش با مسکو در رابطه با ساقط کردن این جنگنده استفاده نکرد.