.
.
.

ترزا می: استراتژی‌های بریتانیا درباره مبارزه با تروریسم باید بازنگری شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا پس از حادثه هجوم به مسلمانان نمازگزار در لندن، ضمن محکوم کردن این حادثه، تاکید کرد: «استراتژی‌های بریتانیا درباره مبارزه با تروریسم باید بازنگری‌ شوند.»

نخست وزیر بریتانیا در یک کنفرانس خبری، پس از حادثه صبح روز دوشنبه 19 ژوئن 2017 و هجوم یک خودرو به مسلمانان نمازگزار در منطقه فینزبری گفت که حکومت برتانیا یک دقیقه پس از دریافت خبر حادثه وارد عمل شد.

می افزود: «تعداد بیشتری پلیس مستقر شده‌اند تا آرامش به جامعه مسلمان بریتانیا بازگردد.»

ترزا می تاکید کرد: «باید استراتژی‌هایمان درباره مبارزه با تروریسم تغییر پیدا کند و باید به نیروهای پلیس اختیارات بیشتری بدهیم، زیرا که بنیادگرایی زشت و ناپسند است و شیوه زندکی ما را به نابودی می‌کشد.»

نخست‌وزیر بریتانیا حادثه روز دوشنبه را تلاشی برای تضعیف پایتخت بریتانیا دانست. او همچنین از تلاش‌های شهروندان قدردانی کرد و گفت: «در حین حملات، ما شاهد دلاوری‌های شهروندانی بودیم که به نیروهای پلیس در مقابله با تروریسم کمک کرد و روح جامعه بریتانیا در آنها تجلی پیدا کرد، زیرا که شهر لندن مردم ویژه‌ای دارد. هجوم به مسلمان نمازگزار، این موضوع را به یاد ما می‌آورد که تروریسم و بنیادگرایی شکل‌های مختلفی به خود می‌گیرند.»

نخست‌وزیر بریتانیا حادثه روز دوشنبه که یک کشته و 10 زخمی برجای گذاشت را یک "عملیات احتمالا تروریستی" دانست.او همچنی با خانواده‌های قربانیان و گروه‌های امداد ابراز همدردی کرد.

پلیس بریتانیا بامداد روز دوشنبه 19 ژوئن 2017 اعلام کرد که یک خودرو در منطقه فینزبری پارک عابران پیاده را به زیر گرفت که در نتیجه آن یک نفر کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

به گفته شاهدان عینی این خودرو نمازگزاران مسلمان که از مسجد معروف منطقه پس از نماز خارج شده بودند را هدف قرار داد .منطقه فینزبری پارک در شمال لندن واقع شده است و این مسجد زمانی روحانی تندرو ابوحمزه مصری در آن نماز می خواند.