.
.
.

پوتین نسبت به تحریم‌های جدید واشنگتن علیه مسکو هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش خبرگزاری رسمی روسیه، ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه روز شنبه 17 ژوئن 2017 طی سخنانی نسبت به تحریم‌های جدید ایالات متحده آمریکا علیه کشورش هشدار داد و گفت این تحریم ها به روابط دوجانبه میان دو کشور آسیب می‌رساند.

پوتین که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، اظهار داشت :«هنوز زود است که در باره واکنش روسیه به این تحریم ها سخن بگویم».

سنای آمریکا هفته گذشته به اتفاق آرا تحریم‌هایی جدید علیه روسیه تصویب کرد و از دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری این کشور خواست پیش از تخفیف این تحریم‌ها موافقت کنگره را کسب کند.

پوتین به خبرگزاری روسیه گفت «این تحریم‌ها بر روابط دو کشور تاثیر می‌گذارد و به نظر من مضر هستند».

پوتین روز شنبه به تلویزیون «روسیه 1» گفت در صورت اجرای تحریم‌های جدید باید اوضاع را بررسی کند.

اولین تحریم‌های غرب علیه روسیه در سال 2014 بعد از جدا کردن کریمه از اوکراین و الحاق آن به روسیه و حمایت از جدایی‌طلبان شرق اوکراین وضع شد.

تحریم‌های اقتصادی و مالی غرب علیه روسیه بر ارزش روبل و میزان صادرات این کشور تاثیر گذاشت. روسیه هم در مقابل واردات مواد غذایی را تحریم کرد و با این کار شهروندان روسیه صدمه دیدند و تورم روسیه افزایش یافت.

تحریم‌های جدید سنای آمریکا علیه روسیه به خاطر دخالت‌های این کشور در انتخابات آمریکا و حمایت از رژیم سوریه طی 6 سال جنگ داخلی این کشور وضع شده است.

پوتین ضمن رد تحریم های جدید گفت که این تحریم‌ها به خاطر اختلاف‌های داخلی ایالات متحده وضع شده و واشنگتن همیشه قصد داشته با تحریم روسیه را تحت فشار بگذارد.