.
.
.

درآمدها و بدهی‌های دونالد ترامپ چقدر است؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر اخلاق کاری حکومت آمریکا در گزارش مالی خود، مقدار بدهی‌های شخصی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا به بانک‌های این کشور در نیم‌سال اول 2017 را 315.6 میلیون دلار ذکر کرد.

به گزارش خبرگزاری رویتز، دونالد ترامپ حدود 20 میلیون دلار از هتل جدیدش که ماه سپتامبر گذشته در نزدیکی کاخ سفید افتتاح شد، درآمد کسب کرد. در همین دوره زمانی، درآمدهای تفریحگاه مارالاگو در ایالت فلوریدا که از آن با نام "کاخ سفید زمستانی" یاد می‌شود نیز افزایش پیدا کرد.

براساس اعلام رئیس‌جمهوری آمریکا، درآمدهای شخصی او در سال 2016 و اول 2017 بالغ بر 594 میلیون دلار بوده است. مقدار دارایی‌های ترامپ 1.4 میلیارد دلار حدس زده می‌شود.

با اینحال گزارش دفتر اخلاق‌ کاری حکومت آمریکا دونالد ترامپ به دویتچه بانک و تراست کمپانی آمریکا که متعلق به دویتچه بانک است، در حدود 130 میلیون دلار بدهکار است.

او همچنین به شرکت لادرکاپیتال کورب که یک بانک وام‌های سرمایه‌گذاری است، 110 میلیون دلار بدهی دارد.

بنا به اعلام دفتر اخلاق کاری حکومت آمریکا، رئیس‌جمهوری این کشور به طور داوطلبانه از گزارش اموال شخصی استقبال کرده است. این دفتر همچنین اعلام کرد براساس دستورالعمل‌ها، صحت اطلاعات منتشر شده درباره امور مالی شخصی دونالد ترامپ را تایید می‌کند.

سخنگوی دفتر اخلاق کاری حکومت آمریکا، اطلاعات چندانی درباره محتوای این گزارش مالی منتشر نکرده و تنها به گفتن اینکه اطلاعات موجود در آن را تایید می‌کند، اکتفا کرد.

دونالد ترامپ در ماه می 2016 در بیانیه‌ای مقدار دارایی‌های شخصی خود را 10 میلیارد دلار اعلام کرد. برخی منتقدان در درستی مقدار اعلام شده تشکیک کرده و آن را بزرگنمایی تلقی کردند.