.
.
.

پشتیبانی سازمان ملل از تلاش‌های میانجیگرانه کویت و ترکیه در بحران قطر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آنتونیو گوتیرس، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز چهارشنبه ۱۴ ژوئن باردیگر پشتیبانی خود از تلاش‌های کویت برای حل بحران بوجود آمده بین کشورهای عربی-خلیجی و در راس آنها پادشاهی سعودی، امارات، بحرین و مصر از یک سو و قطر از سوی دیگر را اعلام کرد.

سخنگوی سازمان ملل متحد گفت گوتیرس تحولات این بحران را دنبال می‌کند و در گفتگو با شیخ صباح الخالد الصباح، معاون رییس دولت کویت از تلاش‌های این کشور برای حل این بحران حمایت کرد.

از سوی دیگر، امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه نیز که هم اکنون مشغول بازدید از کشور مغرب می‌باشد، روز چهارشنبه گفت اواخر ماه جاری ژوئن در پاریس با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی دیدار و برای حل بحران موجود بین کشورهای خلیج و قطر میانجیگری خواهد کرد.

سفر اوغلو به کویت و سعودی

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه بعد از پایان سفرش به قطر در روز چهارشنبه، قرار است روز پنجشنبه به کویت سفر کرده و با امیر کویت در باره حل بحران قطر و سعودی به گفتگو بنشیند. اوغلو روز جمعه برای دیدار با ملک سلمان به پادشاهی سعودی می‌رود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اوغلو گفت این بحران «باید از راه گفتگو حل شود و ترکیه در این راه تلاش خواهد کرد».

وزیر خارجه ترکیه در سفر دوحه با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و شیخ محمد بن عبد الرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر دیدار کرد.

اوغلو همچنین گفت پنجشنبه برای دیدار با شیخ صباح الاحمد الصباح، امیر کویت به این کشور سفر می‌کند تا با میانجیگری بحران بوجود آمده بین کشورهای سعودی، امارات و بحرین از یک سو و قطر از سوی دیگر را حل کند.