معنی ۱۲ علامتی که نوجوانان با انگشتان خود نشان می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

اولین بار در زمان ادای سوگند باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین آمریکا مردم متوجه پیام‌ها و علامت‌هایی شدند که دختران نوجوان او با تلفن همراه ارسال کردند. این دختران نوجوان به جهانی وارد شده بودن که پدرومادرها را سردرگم می‌کند.

اما به راستی نوجوانان با این علامت‌های دست که در فیسبوک و اینستاگرام منتشر می‌شود سعی در گفتن چه چیزی دارند؟ آیا ما باید نگران باشیم و یا این یک بازی معصومانه است؟ شاید کمی از هردوی آنها؟ سایت «Stir» از یک نوجوان خواسته تا معنی این علامت‌ها را که در اغلب سایت‌های اجتماعی دیده می‌شود بیان کند. بعضی از این معنی‌ها واضح، اما بعضی دیگر تکان دهنده هستند.

ببینید که علامت صلح چندان معصومانه نیست، و متوجه می‌شوید وقتی نوجوانان نوک شصت را به نوک ۴ انگشت دیگر میچسبانند شما نباید نگاه کنید.

وقتی متوجه شوید که از مسائل با آنچه که در زمان شما رایج بود چندان تفاوتی ندارند، شاید احساس راحتی بکنید. اما حواستان باشد که بعضی از این علامت‌ها برای نوجوانان چندان امن نیست.

علامت صلح

بعضی چیزها هیچ وقت تغییر نمی‌کنند. این علامت صلح که زمانی هیپی‌ها استفاده می کردند هنوز هم در میان نوجوانان امروزی رایج است.

سلام ۲ انگشتی

این مثل علامت صلح است، اما پشت دست را می‌بینید. می‌گویند در بریتانیا این علامت معنی انگشت میانی را دارد.

خوب برای بعضی از نوجوانان این فقط یک علامت صلح است، پس فوری قضاوت نکنید.

علامت V

این به معنی صلح نیست. علامت ۲ انگشتی معصومانه وقتی با زبان همراه شود شیطنت آمیز است. اگر متوجه نشدید، این علامت به معنی نوعی رابطه جنسی است.

قلب

این شکل قلب است و معنی آن «دوستت دارم» است.

سوراخ

این یک بازی احمقانه نوجوانان است. شما نباید به آن نگاه کنید، والا مشت خواهید خورد. برای آنکه بازی تمام شود باید بدون نگاه کردن انگشت اشاره را در این سوراخ فرو کنید.

قلاب شاخ‌ها

این علامتی شیطانی نیست و به معنی خوشحالی است. شما این علامت را در کنسرت‌ها می بینید.

انگشت میانی

این انگشت خوابیده به همان معنی انگشت ایستاده است. نوجوانان به این شکل ادا می‌کنند تا معنی آن خیلی زننده نباشد و مچشان گرفته نشود.

بازنده (Loser)

حرف L به معنی بازنده است

تو میخوری

وقتی کسی بادگلو میزند یا بادی خارج می‌کند، بعضی از نوجوانان این علامت را نشان می دهند. آخرین نفر که این کار را بکند کسی است که «می‌خورد».

دوست دارم

این علامت را از زبان علائم آمریکایی گرفته اند که به معنی «من دوستت دارم» است.

صلح خوابیده

این همان معنی علامت صلح را دارد.

این

این علامتی بی معنی است، نوجوانان می‌گویند «آن». هدف جلب توجه دیگران و مسخره کردن آنهاست. بله کاملا احمقانه است.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید