.
.
.

سومالی..مردان مسلح 20 نفر را در هتلی در موگادیشو گروگان گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس سومالی گفت روز چهارشنبه 14 جون 2017 اعلام کرد که مردان مسلح دستکم 20 نفر را در یک رستوران در موگادیشو، پایتخت سومالی، به گروگان گرفتند. این گروگانگیری بعد از انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در ورودی هتل نزدیک این رستوران صورت گرفت و پلیس گروه شبه‌نظامی الشباب را مسئول این حمله می‌داند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سرگرد ابراهیم حسین، افسر پلیس موگادیشو گفت: «مردان مسلح هنوز در داخل پتیزا فروشی هستند و بیش از 20 نفر را به گروگان گرفته‌اند. هیچ اطلاعی از تعداد کشته و زخمی‌ها در میان این افراد در دست نیست».

به گفته پلیس یک خودروی بمب‌گذاری شده به یک رستوران در شهر موگادیشو حمله کرده و در اثر درگیری بین نیروهای پلیس و مردان مسلح دستکم 9 نفر کشته شدند.

علی محمد، یکی از مقامات پلیس گفت «مردان انتحاری با خودروی بمبگذاری شده وارد ساختمان شدند و هدف آنها رستوران بوش تریتس بود».

عباس احمد، صاحب یک رستوران در نزدیکی محل انفجار گفت «تعداد زیادی کشته و مجروح» را دیده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این بمب‌گذاری را به عهده نگرفته است، اما گروه تروریستی الشباب، وابسته به القاعده، بیشتر حمله‌های تروریستی را در پایتخت سومالی انجام می‌دهد. حمله‌های تروریستی در طول ماه رمضان افزایش یافته است. حمله روز چهارشنبه بعد از افطار در زمانی که مساجد و رستوران‌ها شلوغ هستند روی داد.

رستوران بوش تریتس به تازگی در محله مرفه شهر موگادیشو افتتاح شده و بیشتر مشتریان آن جوانان و سومالیایی‌هایی است که خارج از کشور زندگی می‌کنند.