.
.
.

وزیر خارجه قطر در مسکو: خواهان روابط حسنه با ایران هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر شنبه 10 ژوئن پس از گفت‌وگو با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مسکو اعلام کرد که کشورش خواهان روابط حسنه با ایران است.

به گزارش العربیه، این مقام مسئول قطری با اشاره به بحران روابط این کشور با دیگر کشورهای عربی افزود اتهام‌هایی که به کشورش زده شده و خواسته‌های مطرح شده از آن، همچنان مبهم است.

از سویی وزیر امور خارجه روسیه متعهد شد که مسکو، تمام تلاش خود را برای حل بحران میان قطر و شماری از کشورهای خلیجی و عربی، به کار خواهد بست.

لاوروف افزود که روسیه با اکثر کشورهایی که طرف‌های این بحران هستند، در تماس است تا هرچه در توان دارد، به گونه‌ای که به سود طرف‌ها باشد، به کار بندد.

پیش از این ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در تماس تلفنی با شیخ تمیم بن حمد امیر قطر تاکید کرده بود که کشورش بر حل و فصل بحران از راه‌های سیاسی، دیپلماتیک و گفت‌وگو، تاکید دارد.

یک سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه (کرملین) پنجشنبه گفته بود که پوتین، قصد دیدار با وزیر امور خارجه قطر در جریان سفرش به مسکو را ندارد.

سفر وزیر امور خارجه قطر به مسکو چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که 7 کشور از جمله سعودی، امارات، بحرین و مصر در قطع روابط خود با قطر مطرح شد. هر کدام از این کشورها هم بیانیه‌ای در تشریح دلیل اقدامشان صادر کردند. همه بیانیه‌ها بر سر نقش قطر در پشتیبانی از تروریسم و دخالت‌هایش در امور داخلی دیگران، متفق القول بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم