.
.
.

ریال قطر به پایین‌ترین سطح خود در 11 سال گذشته سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی قطع روابط دیپلماتیک پادشاهی عربی سعودی و دیگر کشورهای عربی و اسلامی با قطر و بسته شدن مرزهای هوایی، دریایی و زمینی قطر با کشورهای همسایه، ارزش پول این کشور به پایین‌ترین سطح ممکن در 11 سال گذشته سقوط کرد.

ریال قطر امروز در بازارهای فوری فروش ارز به قیمت 3.6517 در مقابل دلار آمریکا داد و ستد شد. این پایین‌ترین قیمت ریال در 11 سال گذشته است. در پی قطع روابط دیپلماتیک پادشاهی عربی سعودی، جمهوری عربی مصر، پادشاهی بحرین، امارات متحده عربی، این سومین روز متوالی است که ارزش پول قطر در بازارهای مالی در حال سقوط است.

به گزارش خبرگزاری رویترز قیمت فعلی ریال قطر در برابر دلار آمریکا پایین‌تر قیمت ممکن از جولای 2005 تا کنون است. ریال قطر امروز به قیمت 3.6517 در مقابل دلار آمریکا داد و ستد شد. بانک مرکزی قطر، قیمت ریال در مقابل دلار را 3.64 تعیین کرده و تنها در محدوده بسیار اندکی اجازه نوسان به این قیمت را می‌دهد.

شرکت خدمات مالی مودیز، در روزهای گذشته با توجه به ضعف جایگاه بین‌المللی قطر و شفاف نبود روند ادامه رشد، رده‌بندی اعتباری قطر را از AA2 به AA3 کاهش داد.

پیش از این منابع آگاه خبر داده بودند که ساما، موسسه پول سعودی از بانک‌های این کشور خواسته است که همکاری با بانک‌های قطری را متوقف کنند.