.
.
.

ترامپ به ایران: آنها که از تروریسم حمایت می‌کنند گرفتار آن خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه 7 ژوئن با اشاره به حمله خونینی که در تهران روی داد، هشدار داد آن‌هایی که از تروریسم حمایت می‌کنند خود را در معرض خطر آن قرار می‌دهند.

ترامپ در بیانیه‌ای گفت: «ما می‌بینیم کشورهایی که از تروریسم حمایت می‌کنند خود قربانی شرارتی می‌شوند که حمایتش کرده‌اند».

ترامپ گفت که برای مردم ایران و قربانیان حمله تهران دعا می‌کند که در حمله داعش 13 نفر جان خود را از دست دادند.

واشنگتن با تهران روابط دیپلماتیک ندارد و بهبود نسبی که در روابط دو کشور در دولت پیشین آمریکا به ریاست جمهوری باراک اوباما و با امضای توافق اتمی ایجاد شده بود در دوره ترامپ رو به وخامت گذاشته است.

ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود وعده داده بود که توافق اتمی با ایران را «پاره» می‌کند و در هفته‌های اخیر سیاست خارجی آمریکا در تقابل شدید با رویه ایران در حمایت از تروریسم است.

ترامپ در سفر اخیرش به ریاض، پایتخت پادشاهی سعودی، ایران را متهم به «ارائه کمک‌های مالی، تسلیحاتی و آموزشی به تروریست‌ها کرد که منطقه را به آشوب کشیده است و خواستار منزوی کردن ایران شد».

روز چهارشنبه سنای آمریکا با اکثریت 92 رای در مقابل 7 رای لایحه تحریم‌های جدید ایران را، به ویژه بخه اطر «حمایت از فعالیت‌های تروریسم بین المللی» تصویب کرد و قرار است در روزهای آینده برای نهایی کردن آن رای گیری انجام شود.