.
.
.

انتخابات پارلمانی بریتانیا در شرایط امنیتی شدید برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

47 میلیون بریتانیایی روز پنجشنبه 8 ژوئن در شرایطی به پای صندوق‌های رای می‌روند که مقررات شدید امنیتی در این کشور برقرار است و بریتانیا خود را آماده می‌کند تا گفتگوها برای خروج از اتحادیه اروپا را آغاز کند.

صندوق‌های رای‌گیری در بریتانیا از ساعت 7صبح تا 10 شب به وقت محلی باز خواهند بود، در حالیکه طی 3 ماه گذشته این کشور 3 بار مورد حمله تروریستی قرار گرفته که منجر به کشته شدن 35 نفر شده است.

مقامات گفتند که مقررات امنیتی در شهر لندن به گونه‌ای تنظیم شده که در صورت نیاز نیروهای پلیس بتوانند با سرعت اعزام شوند. شهر لندن 5 روز پیش شاهد حمله‌ای مرگبار بود که دستکم 8 تن در آن کشته شد آن کشته شدند.

هیچ گونه عدد و رقمی در باره نظرسنجی‌ها تا پایان رای‌گیری منتشر نخواهد شد و نتایج آرا قرار است که روز جمعه منتشر شود.

این رای‌گیری در حالی انجام می‌شود که هنوز 3 سال از دوره نخست وزیری ترزا می زمان باقی مانده است، اما او امیدوار است با این رای گیری بتواند موقعیت خود را در مجلس این کشور هرچه بیشتر تحکیم کند تا با قدرت در مذاکرات با 27 کشور عضو اتحادیه اروپا برای خروج از این اتحادیه شرکت کند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حزب محافظه کار پیشتاز این انتخابات است، اما فاصله این حزب از حزب رقیب کارگر به رهبری جرمی کوربین از ماه آوریل که 20 واحد بود به نصف کاهش یافته است. هنوز زود است در باره تاثیر عملیات تروریستی اخیر بر روی انتخابات نظر داد.

تحلیلگران بر این باور هستند که محافظه‌کاران، که در مورد مسائل امنیتی انسجام بیشتری دارند، با انتقادهایی در این زمینه ناتوانی پیشگیری از حمله‌های تروریستی و کاستن حدود 20 هزار نیروی پلیس از سال 2010 تا کنون روبرو هستند.