.
.
.

امارات: ابوظبی و ریاض خواهان تغییر سیاست‌های دوحه هستند نه تغییر نظام قطر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی در امور خارجه تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی و امارات خواهان تغییر نظام حاکم بر دوحه نیستند، بلکه می‌خواهند که این نظام سیاست‌های خود را تغییر دهد.

انور قرقاش پنجشنبه 8 ژوئن در گفتگو با خبرگزاری فرانسه، دوحه را به پایبندی به امنیت و ثبات منطقه خلیج دعوت کرد و گفت: «ابوظبی و ریاض خواهان تغییر سیاست‌های دوحه هستند نه نظام حاکم بر آن».

وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی افزود: «این تلاشی برای تغییر نظام نیست، بلکه تلاشی برای تغییر سیاست‌های نظام است. آن‌چه ما به قطر می‌گوئیم این است که تو همسایه ما هستی و باید به قوانین امنیت و ثبات خلیج پایبند باشی».

انور قرقاش افزود: «قطر باید به نقش خود به عنوان ترویج‌کننده اصلی بنیادگرایی و تروریسم در منطقه پایان دهد. قطع روابط با این کشور نتیجه تلنبار شدن سیاست‌های تخریبی قطر و حمایت از سازمان‌های بنیادگرا و تروریست طی سال‌هاست. ما در زمینه قانع کردن قطر برای تغییر سیاست‌هایش به بن‌بست رسیدیم.»

وزیر دولت امارات متحده عربی در امور خارجه به خبرگزاری رویترز نیز گفت: «احتمال افزایش تحریم‌ها علیه قطر و از جمله وضع محدودیت‌های جدید در زمینه روابط تجاری کماکان وجود دارد.»

با این حال انور قرقاش ابراز امیدواری کرد که اوضاع به آرامش برسد، عقلانیت حاکم شده و روند امور به سویی نرود که تحریم‌های جدیدتری برقرار شود.