.
.
.

آخرین مقصد هواپیماها کجاست؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با پایان عمر هر انسان، جسد او به طور معمول راهی گورستان می‌شود ولی جالب است بدانید گورستانی در آمریکا وجود دارد که مختص هواپیماهاست.

هواپیما مانند همه وسایل و موجودات، عمر مشخصی دارند و پس از پایان دوره زندگی باید راهی گورستان شوند، گورستانی که تنها مختص هواپیماهاست؛ هواپیماهای مرده.

در مناطق پیرامونی فرودگاه لوس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا و در صحرای موهاوی منطقه وسیعی وجود دارد که به محلی برای رها کردن هواپیماهای از کار افتاده اختصاص یافته است.

صحرای موهاوی به دلیل هوای به شدت خشک مکان بسیاری مناسبی برای نگهداری هواپیماهاست زیرا که هوای خشک، پوسیدن بدنه هواپیماها را برای مدت زیادی به تاخیر انداخته و هواپیماهای از کار افتاده را برای مدت طولانی نگاه می‌دارد.

به طور معمول پس از آنکه عمر مفید هواپیماها تمام شود، سیستم‌های ناوبری، قطعات الکترونیکی، تجهیزات امنیتی، تجهیزات ارتباطی و همه بخش‌های قابل استفاده مجدد از هواپیما جدا شده و بدنه خالی به حال خود رها می‌شود. در برخی موارد بدنه هواپیما نیز به قطع کوچک خرد شده و پس از ذوب شدن، در یک چرخه بازتولید به محصولات دیگری تبدیل می‌شود.

شاهین اسلامی، تکنیسین فنی هواپیما درباره فاکتورهای موثر در طول عمر یک هواپیما می‌گوید: «طول عمر یک هواپیما بر اساس چرخه فشار اندازه‌گیری می‌شود، نه سال‌های فعالیت آن! هر بار که یک هواپیما در طول پرواز مورد فشار قرار می‌گیرد، بدنه و بال آن با استرس مواجه می‌شود. هر دو این قسمت‌های بزرگ با استفاده از اتصال‌دهنده‌ها و پرچ‌های مختلفی به یکدیگر متصل هستند و در طول زمان به دلیل خستگی فلز، ترک‌هایی در اطراف نقاط اتصال ایجاد می‌شوند. میزان این ترک‌ها بهترین فاکتور برای تشخیص طول عمر یک هواپیما هستند. طول عمر یک هواپیما به شرکت سازنده آن نیز بستگی دارد. از سوی دیگر، تعداد برخاست و فرود هواپیما هم تاثیر زیادی در طول عمر آن دارد.