.
.
.

حوثی‌ها و ایران می‌خواهند به فریاد قطر برسند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در یمن و حامیانشان در تهران اعلام کرده‌اند، در پی اتفاقات رخ داده برای کشور قطر، در کنار دوحه می‌ایستند.

محمد علی‌الحوثی، رئیس کمیته انقلاب یمن، در توصیفی که نشان از رابطه شبه‌نظامیان حوثی و دوحه دارد، قطر را "وفادار" خواند و برای ایستادن در کنار آنها اعلام آمادگی کرد.

از سوی دیگر بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: « استفاده ابزاری از تحریم در جهان بهم پیوسته کنونی ضمن ناکارامدی، امری مذموم، مردود و غیر قابل پذیرش است.»

قاسمی افزود: «راه حل اختلافات میان کشورهای منطقه و از جمله اختلاف فعلی میان سه دولت همسایه قطر با این کشور، تنها از طریق روش‌های سیاسی و مسالمت آمیز و گفت‌وگوهای شفاف و صریح میان طرفین امکان پذیر است.»

اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی ایران نیز برای ارسال مواد خوراکی مورد نیاز قطر اعلام آمادگی کرد. سیدرضا نورانی رئیس این اتحادیه با اشاره به اینکه " از امروز مردم [قطر] به فروشگاه‌ها برای خرید مایحتاج خود هجوم برده‌‌اند" گفت: « با تشدید تحریم‌ها علیه این کشور ایران نزدیک‌ترین کشور به قطر است که می‌تواند از طریق راه آبی با طی مسافتی 12 ساعته محصولات غذایی را به این کشور صادر کند.»

فرماندهی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، بان انتشار بیانیه‌ای، قطر را به دلیل اقداماتی که موجب تقویت تروریسم می‌شود، از این ائتلاف کنار گذاشت.