.
.
.

ترامپ: قطع روابط با قطر می‌تواند آغازی برای پایان فجایع تروریسم باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه 6 ژوئن با بيان اين‌كه تمام نشانه‌ها از پشتیبانی قطر از تروریسم حکایت دارد، افزود که قطع روابط با این کشور، می‌تواند آغازی برای پایان فجایع تروریسم باشد.

ترامپ در توییتر خود نوشت: «خوشحالم که سفر اخیرم به سعودی و دیدارم با سران منطقه در زمینه مبارزه با تروریسم، در حال ثمر دادن است».

او افزود: «در سفر اخیرم به خاورمیانه گفتم که حمایت مالی از اندیشه تندرو نمی‌تواند ادامه یابد. سپس رهبران به قطر اشاره کردند».

رئیس جمهوری آمریکا در توییت دیگری نوشت: «کشورهای دیگری به حرکت ایجاد شده علیه منابع حمایت مالی از تروریسم خواهند پیوست».

اشاره ترامپ به نخستین سفر خارجی‌اش در مقام ریاست‌جمهوری است که آن را با حضور در ریاض پایتخت سعودی و مشارکت در نشستی با سران خلیج و و نشستی دیگر با سران کشورهای اسلامی، آغاز کرد.

بخش عمده این نشست‌ها، به مساله مبارزه با تروریسم اختصاص یافت و طی آن، مرکزی برای مبارزه با تروریسم در ریاض افتتاح شد.

سخنان ترامپ یک روز پس از آن مطرح می‌شود که کشورهای سعودی، امارات، بحرین و مصر، ضمن قطع روابط دیپماتیک خود با قطر، تمام مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خود را با این کشور بستند.

به گفته مقام‌های این کشورها، یکی از مهمترین مسائلی که منجر به این اقدام شد، حمایت قطر از «گروه‌های تروریست» و دخالت در امور داخلی کشورهای همسایه است.