.
.
.

پرنده‌های قطری زمین‌گیر شدند

تاخیر پروازهای شرکت هواپیمایی قطر به دلیل بسته شدن آسمان همسایگان عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی بسته شدن مرزهای هوایی کشورهای پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر با قطربسیاری از پروازهای شرکت هواپیمایی قطر ایرویز به تاخیر افتاده یا به مقاصد دیگری تغییر مسیر داده شده‌اند.

پس از قطع روابط دیپلماتیک کشورهای پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر با قطر، این کشورهای مرزهای هوایی، دریایی و زمینی خود را به روی قطر بسته و اعلام کردند که هواپیماهای قطری حق عبور از آسمان این کشورها را ندارند.در پی این تصمیم ده‌ها پرواز شرکت هواپیمایی قطر ایرویز به تاخیر افتاده یا به مقاصد دیگری تغییر مسیر داده شده‌اند.

چهار کشوری که روابط خود را با قطر قطع کرده‌اند، شهروندان خود را از سفر به این کشور منع کرده و به هیات‌های دیپلماتیک و کارکنان سفارت قطر 48 ساعت وقت داده‌اند، خاک این کشورها را ترک کنند. از گردشگران قطری حاضر در این کشورها نیز خواسته شد، طی 14 روز از این کشورها خارج شوند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی ده‌ها تصویر از برنامه پروازهای شرکت قطر ایرویز منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد اکثر قریب به اتفاق پروازهای این شرکت به تاخیر افتاده یا به مقاصد دیگری تغییر مسیر داده شده‌اند.

سخنگوی شرکت هواپیمایی الاتحاد به خبرگزاری رویترز گفت: « شرکت هواپیمایی الاتحاد از صبح روز سه‌شنبه پروازهایش به مقصد قطر را به حالت تعلیق در می‌آورد.»

سخنگوی شرکت هواپیمایی الاتحاد در ایمیلی اعلام کرد: «آخرین پرواز این شرکت به مقصد قطر ساعت 2:45 دقیقه صبح روز سه‌شنبه (6 ژوئن 2017) به وقت محلی در قطر به زمین خواهد نشست.»

شرکت هواپیمایی قطر یکی از بزرگترین و پردرآمدترین شرکت‌های هواپیمایی جهان است و بسته شدن مسیرهای پروازی آن می‌تواند ضربه سختی به اقتصاد قطر و اعتبار این شرکت‌ هواپیمایی بزند. مقر این شرکت که پیش از این مسافران و بار را به مقصد 173 نقطه جهان منتقل می‌کرد، در دوحه قرار دارد. شرکت هواپیمایی قطر 40 هزار کارمند دارد که 24 هزار نفر از آنها مستقیما در دوحه کار می‌کنند.