.
.
.

مصر روابط خود با قطر را قطع و مرزهای هوایی و دریایی خود را بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنا بر بیانیه وزارت خارجه جمهوری عربی مصر، این کشور روابط خود را با قطر بخاطر حمایت این کشور از سازمان‌های تروریستی و ترویج تخم نفاق و دودستگی در میان جوامع عربی قطع کرد.

در این بیانیه آمده است «دولت جمهوری عربی مصر تصمیم گرفته است تا روابط خود را با دولت قطر قطع کند، زیرا این کشور اقدام‌های خصمانه علیه مصر انجام داده و تمام تلاش‌ها برای متقاعد کردن این کشور در عدم حمایت از سازمان‌های تروریستی به نتیجه نرسیده است. قطر از سازمان تروریستی اخوان المسلمین حمایت می‌کند و به رهبران آن پناه داده است در حالیکه بخاطر انجام عملیات تروریستی علیه امنیت مصر دادگاه‌های این کشور علیه آنها حکم صادر کرده‌اند. علاوه بر این قطر اندیشه‌های القاعده و داعش را ترویج می‌کند و از تروریست‌هایی که در شبه جزیره سینا عملیات تروریستی انجام می‌دهند حمایت می‌کند. همچنین قطر در امور داخلی مصر و کشورهای منطقه مداخله می‌کند و ثبات کشورهای عربی را تهدید کرده و تخم دودستگی و نفاق در جوامع عربی می‌پراکند و همبستگی عربی را هدف قرار داده است».

در این بیانیه همچنین آمده است «جمهوری عربی مصر اعلام می‌کند در ارتباط با امنیت ملی مصر، تمامی مرزهای هوایی و دریایی این کشور به روی وسایل حمل و نقل قطر بسته است. مصر از کشورهای برادر و شرکت‌های بین المللی نیز می‌خواهد تا از این مقررات در پروازها به دوحه پیروی کنند».