.
.
.

پلیس لندن: 3 تروریست در 8 دقیقه اول حمله کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس بریتانیا بامداد یکشنبه 4 ژوئن 2017 اعلام کرد، که نیروی پلیس شهر لندن پس از دریافت اولین تماس درباره «حمله تروریستی» به سرعت واکنش نشان داد و مهاجمان در 8 دقیقه اول حادثه کشته شدند.

پلیس بریتانیا همچنین گفت که 3 مهاجمی که در منطقه «بارو مارکت» لندن به دست پلیس کشته شدند، کمربند انفجاری قلابی به تن کرده بودند.

مارک راولی، فرمانده بخش مبارزه با تروریسم پلیس بریتانیا، گفت: «این سه مهاجم چیزهایی شبیه کمربند انفجاری به تن کرده بودند اما پس از اینکه کشته شدند مشخص شد که این کمربندها قلابی است».

سه مهاجم شنبه شب با وانت با سرعت زیاد به عابران پیاده بر روی یکی از پل‌های لندن حمله کردند و پس از زیر گرفتن شماری آن‌ها، با چاقو به مردم حمله‌ور شدند. در اثر این حمله 6 نفر از شهروندان بریتانیایی کشته و 48 نفر زخمی شدند.

پلیس لندن به سرعت وارد صحنه شد و 3 حمله‌کننده را در بازارچه‌ای نزدیک پل لندن از پا درآورد و در تویتر از مردم خواست «پناه بگیرند و اگر مورد حمله قرار گرفتند خبر بدهند».

این حملات چند روز پیش از انتخابات پارلمانی بریتاینا روی داد که قرار بود 8 برگزار شود. یک هفته پیش هم انفجاری انتحاری در یک سالن کنسرت در شهر منچستر بریتانیا روی داد که در آن دساتکم 22 نفر کشته شدند. هنوز هیچکس مسئولیت این حمله‌ها را به عهده نگرفته است.

مارک رولی، افسر ارشد ضد تروریسم بریتانیا به خبرگزاری رویترز گفت: «متاسفانه در این حمله‌ها 6 شهروند کشته شدند و پلیس سه حمله کننده را نیز به قتل رسانده است. حمله‌کنندگان جلیقه به تن داشتند که گمان می‌شد که جلیقه انتحاری باشد، اما بعدا مشخص شد که دروغین بودند».

در این منطقه از شهر لندن رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری وجود دارد که در شنبه شب بسیار شلوغ بودند.

صادق خان، شهردار لندن حمله به مردم بی گناه و گردشگران را « ناجوانمردانه، وحشیانه و بربری» توصیف کرد.

شهردار لندن در پیامی به مردم بریتانیا گفت:« نباید تسلیم تروریست‌ها شویم با صبر وشکیبایی در مقابل آنها خواهیم ایستاد. من در مدت 13 ماهی که در لندن شهردار هستم به این نتیجه رسیدم که پلیس و نیروهای امنیتی ما بسیار قدرتمند هستند و توانایی رویارویی با هر تهدیدی را دارند ما در کنار آنها هستیم».