.
.
.

وحشت ناشی از شایعه «بمب گذاری» به مصدومیت هزار نفر در میدان شهر تورین ایتالیا انجامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس ایتالیا، روز یکشنبه چهارم ژوئن اعلام کرد که در پی ازدحام جمعیت و وحشت ناشی از شایعه بمب گذاری، در میدان تورین ایتالیا، نزدیک به هزار نفر زخمی شدند. هزاران نفر از مردم این شهر، برای تماشای بازی فینال میان رئال مادرید و یوونتوس تجمع کرده بودند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که 10 دقیقه پیش از پایان بازی میان رئال و یوونتوس صدای انفجار ترقه و شایعه بمب گذاری، مردم را وحشت زده کرد و فرار همزمان افراد، موجب زیر دست و پا ماندن صدها نفر شد.

هفت نفر از زخمی شدگان به بخش اورژانس بیمارستانی در شمال ایتالیا منتقل شدند. این حادثه تلفات جانی نداشته است.

روزنامه گاردین گفته که صدای ترقه و یا شلیک گلوله از طرف مردم به اشتباه انفجار یک بمب تلقی شده است.این حادثه ده دقیقه پیش از پایان فینال بازی لیگ قهرمانان اروپا میان رئال مادرید و یوونتوس اتفاق افتاد.

شاهدان عینی می گویند که مردم وحشت زده، به موانع امنیتی و دیوار ساختمان های اطراف برخورد کردند و موجب زخمی شدن نزدیک به هزار نفر شد.


بر اساس تصاویری که شبکه های تلویزیونی ایتالیا پخش کردند، میدان تورین پس از تخلیه شدن، مملو از کیف و کفش مردمی بود که برای نجات جان خود به سرعت مکان را ترک کرده اند.

پس از اینکه مشخص شد بمبی در کار نبوده، مردم به میدان تورین بازگشتند تا وسایل خود را بیابند. اما برای شماری زیادی از آن‌ها، باخت در مقابل سنگین 4-1 مقابل رئال بیش زخمی عمیق تر بر جای گذاشت.