.
.
.

دولت هند از کارگران این کشور خواست به آب‌های ایران نروند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفارت هند در ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی، طی اطلاعیه‌ای که در سایت خود منتشر کرده، از کارگران هندی خواست به دلیل وجود خطرات جانی و احتمال دستگیری سوی ایران، از حضور در آب‌های ایران خودداری کنند.

بنا به اطلاعيه‌ای که سفارت هند در امارات متحده‌ عربی منتشر کرده از کارگران و ماهیگیران هندی خواسته شده است که از ورود به محدوده آب‌های ایران و یا از کار کردن روی کشتی‌ها، قایق‌ها، لنج‌ها و دیگر شناورهایی که به مقصد ایران حرکت می‌کنند، خودداری کنند، تا علاوه بر حفظ امنیت جانی خود، خطر دستگیری توسط ایران را نیز کاهش دهند.

در این اطلاعیه آمده است که ایران کشتی‌هایی که به صورت غیرقانونی وارد آب‌های این کشور شوند را به جای دیپورت، دستگیر می‌کند، لذا از کارگران و ماهیگیران هندی خواسته می‌شود روی کشتی‌های به مقصد ایران کار نکنند.

بنا به اطلاعیه سفارت هند، ورود کارگران هندی به آب‌های ایران موجب بازداشت، زندانی شدن و یا به خطر افتادن جان آنها می‌شود. ممکن است این کارگران و ماهیگیران دستگیر شده، به پرداخت جریمه نقدی و زندان نیز محکوم شوند.

روابط تجاری دو کشور ایران و هند مدتهاست که دچار تنش شده است. در ماه مارس 2017 دولت هند اعلام کرد در صورتی که ایران برای شرکت‌های هندی در میادین نفتی خود به ویژه میدان نفتی فرزاد امتیازی قائل نشود، واردات نفت خود از این کشور را یک پنجم کاهش خواهد داد.

خبرگزاری رویترز، جمعه 31 مارس 2017، به نقل از یک منبع هندی گزارش کرد، مقامات این کشور گفته‌اند: «در حال حاضر کاهش خرید نفت از ایران را به تدریج شروع کرده‌ایم و اگر پیشرفتی در اعطای امتیاز میدان گازی فرزاد Bبرای شرکت‌های هندی روی ندهد، خرید نفت خود را از ایران بیشتر کاهش می‌دهیم.»