.
.
.

ترامپ به نخست وزیر بریتانیا: ما در کنار شما هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی حملات مرگبار در شهر لندن پایتخت بریتانیا، دونالد ترامپريال رییس جمهوری آمریکا، روز شنبه 3 ژوئن ضمن ابراز همدردی با ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، تاکید کرد که ایالات متحده در کنار بریتانیا ایستاده است.

ترامپ در تویتر نوشت: «ایالات متحده آمریکا با تمام توان به لندن و بریتانیا کمک می‌کند، ما آماده هستیم، ما در کنار شما هستیم و خداوند نگهدار شما باشد».

ترامپ در تویت دیگری بدون نام بردن از حمله لندن نوشت: «ما باید هوشیار، زیرک و قدرتمند باشیم. ما از دادگاه‌ها می‌خواهیم حق ما را احیا کنند. ما اجرای دستور العمل منع سفر می‌خواهیم تا در امان بمانیم».

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید، در تویتر نوشت: «اعضای شورای امنیت ملی ترامپ را در جریان جزییات حمله لندن قرار دادند».

کاخ سفید اعلام کرد که رییس جمهوری آمریکا «حمایت کامل» خود را از نخست وزیر بریتانیا در مقابله با این «حمله تروریستی وحشیانه» بیان داشت.

در این بیانیه آمده است که ترامپ در یک تماس تلفنی «از عملیات قهرمانانه پلیس در رویارویی با حمله‌کنندگان قدردانی کرد و حمایت کامل ایالات متحده از روند تحقیقات در این زمینه را اعلام کرد».

از سوی دیگر وزارت امنیت ملی آمریکا اعلام کرد «تا کنون هیچگونه اطلاعی در باره احتمال حمله در ایالات متحده» دریافت نکرده و «با دوستان خود در بریتانیا در ارتباط هستیم و در تحقیقات به‌ آنها کمک می‌کنیم».

ترامپ همچنین از این فرصت استفاده کرد خواستار اجرایی شدن فرمان منع سفر شهروندان 6 کشور به آمریکا شد. روز پنجشنبه وزارت دادگستری آمریکا از دیوانعالی این کشور خواست تا احکام دادگاه‌های عادی در لغو اجرای این فرمان را نقض کند.