فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • متیس در همایش آسیا موضوع کره شمالی را مطرح می‌کند

  منبع: دبى-العربیه.نت فارسی

  جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، در همایش امنیت منطقه‌ای که قرار است هفته جاری در سنگاپور برگزار شود، خواستار همکاری‌های بیشتر برای مهار کردن تهدید اتمی و موشکی کره شمالی خواهد شد.

  دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از چین خواسته تا در مورد کره شمالی بیش از پیش با آمریکا همکاری کند. این موضوع باعث نگرانی متحدان آمریکا در جنوب شرقی آسیا پیرامون آزادی عمل چین در دیگر مناطق شده و در همایش سالانه شانگری‌لا که قرار است روز جمعه آینده برگزار شود بازتاب خواهد داشت.

  به گزارش رویترز، چالش نیروی دریایی آمریکا در مناطق مورد ادعای چین در دریای جنوب چین باعث دلگرمی متحدان آمریکا شده، ولی رهبران این کشورها روز شنبه در سنگاپور از متیس خواهند خواست تا سیاست آمریکا در این باره را روشن‌تر بیان کند.

  به گفته کارشناسان توجه آمریکا در همایش سنگاپور بر کره شمالی متمرکز خواهد بود. یکی از مقامات آمریکایی به رویترز گفت تهدید کره شمالی و اهمیت همکاری مشترک کشورهای آسیایی در مقابله با برنامه تسلیحاتی این کشور مورد تاکید ماتیس قرار خواهد گرفت و آمریکا از چین و دیگر کشورها خواهد خواست تا تحریم‌های کره شمالی را تشدید کنند.

  مقامات آمریکایی می‌گویند که چین چندان مایل به تشدید تحریم‌های کره شمالی نیست.

  با این همه به گفته این مقامات دولت آمریکا متعهد به امنیت منطقه است و اولین سفر خارجی متیس و مایک پنس، معاون دونالد ترامپ و رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا به منطقه شرق آسیا بوده است. ترامپ هم قرار است در ماه نوامبر آینده در کنفرانس‌های منطقه ای در ویتنام و فلیپین شرکت کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران