فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آزمایش موفقیت‌آمیز سیستم دفاع ضد موشک‌های قاره پیما در آمریکا

  منبع: دبى-العربیه.نت فارسی

  ارتش آمریکا روز سه‌شنبه30 مه اولین آزمایش سیستک دفاع ضد موشک‌های قاره پیما را با موفقیت انجام داد. در این آزمایشو سامانه آمریکایی با یک موشک قاره پیما مقابله و آن را منهدم کرد. این آزمایش نقطه عطفی در برنامه دفاعی آمریکا برای مقابله با تهدیدهای فزاینده موشکی کره شمالی به شمار می‌آید.

  به گزارش العربیه، در این آزمایش، ارتش آمریکا یک موشک قاره پیما را از جزایر مارشال به سوی سواحل آمریکا پرتاب کرد. سپس موشک دیگری از پایگاه نیروهای هوایی آمریکا در کالیفرنیا به سمت این موشک بالستیک شلیک شد که موفق به انهدام آن در فضا شد.

  کارشناسان این آزمایش را مشابه زدن یک گلوله با گلوله‌ای دیگر می‌دانند و به پیچیده بودن این عملیات به خاطر مسافت‌ زیاد آن اشاره می‌کنند.

  آژانس دفاع موشکی آمریکا با بیان این‌که این اولین آزمایش با سلاح‌های واقعی است، «موفقیت اعجاب‌آور» آن را مورد ستایش قرار داد.

  دریاسالار جیم سیرینگ، مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا در بیانیه خود گفت: «این سیستم برای دفاع از سرزمین آمریکا اهمیت حیاتی دارد و این آزمایش نشان داد که ما توانایی بازدارندگی در مقابل تهدیدهای واقعی را داریم».

  وزارت دفاع آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که موفقیت این آزمایش حتمی نیست و آمریکا راه‌های دیگری برای مقابله با تهدید موشکی کره شمالی در دست دارد.

  از سال 1999 که سیستم دفاع ضدموشکی آمریکا مورد آزمایش قرار گرفته است، از 17 آزمایش فقط 9 مورد آن موفقیت‌آمیز بوده است. آخرین آزمایش در سال 2014 انجام شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران