فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ناسا سفر فضایی به یک شهاب سنگ گرانقیمت را بسرعت دنبال می‌کند

  منبع: دبی.العربیه

  سازمان فضانوردی آمریکا (ناسا) به سرعت در کار انجام سفر فضایی به یک شهاب سنگ است که حاوی فلز آهن و نیکل می‌باشد و ۸ هزار کوادریلیون پوند قیمت دارد. این شهاب سنگ می‌تواند اقتصاد جهان را دگرگون کند.

  شهاب سنگ «سایک» ۲۰۰ کیلومتر قطر دارد و آنقدر فلزات مختلف دارد که در صورت آوردن آن به زمین می تواند برای همیشه زندگی ما را تغییر دهد.

  ناسا انجام ماموریت «سایک» را برای سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی کرده و قرار است که شهاب سنگ موسوم به «سایک۱۶» را در سال ۲۰۲۶ هدف قرار دهد.

  یک شرکت آمریکایی به نام «Planetary Resourced» که از سوی جیمز کامرون، کارگردان فیلم تایتانیک پشتیبانی مالی می‌شود، قرار است که یک ربات را برای بهره‌برداری از فلزات کمیاب این شهاب سنگ اعزام کند.

  این شرکت می‌گوید: « شهاب سنگ‌ها میوه رسیده منظومه شمسی هستن و یک شهاب سنگ ۵۰۰ متر حاوی پلاتین، بیش از تمامی پلاتینی است که در تاریخ بشریت استخراج شده است».

  لیندی الکین تانتون، استاد دانشگاه آریزونا که سرگرم تحقیق بر روی شهاب سنگ «سایک» است گفت که این شهاب سنگ ۲۰۰ کیلومتری در صورتی که به زمین آورده شود ارزشی نجومی دارد.

  تانتون گفت: «حتی اگر قسمت کوچکی از آن را به زمین بیاوریم چه می‌شود؟ می‌توانیم ذخایر زمین را کنترل و مشکل منابع فلزی زمین را برای همیشه حل کنیم. البته این هنوز در حد یک فرضیه است».

  ماموریت «سایک» یکی از هیجان‌انگیزترین سفرهای فضایی به سوی کمربندی از شهاب‌‌سنگ‌ها است که فاصله آنها با خورشید سه برابر فاصله زمین از خورشید است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران