فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا: از تجربه‌های سعودی در مبارزه با تروریسم بهره می‌بریم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  استوارد جونز دستیار وزیر امور خارجه آمریکا، سه‌‎شنبه 30 مه در کنفرانسی خبری گفت که واشینگتن از تجربه سعودی در مبارزه با تروریسم استفاده می‌کند. او افزود که سران کشورهای شورای همکاری خلیج، سال آینده برای بررسی در دستاوردهایشان در زمینه مبارزه با تروریسم، در واشینگتن گردهم خواهند آمد.

  به گزارش العربیه، جونز که در کنفرانسی خبری در واشینگتن سخن می‌گفت، اظهار داشت: «در زمینه مبارزه با تروریسم، با کشورهای خلیج به طور مستمر مشورت می‌کنیم».

  او ادامه داد: «مرکزی که در ریاض تاسیس شد (مرکز مبارزه با تروریسم) مسئول مطالعه در شخصیت‌های تروریست‌ها و بررسی رفتارهایشان است.

  دستیار وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «ایالات متحده با سعودی در پروژه‌هایی در همین رابطه که می‌تواند در جنگ علیه تروریسم مفید باشد، همکاری می‌کند. دو طرف می‌توانند این همکاری را توسعه داده و به سطوح بالاتری برسانند. ما در حقیقت از تجربه‌های سعودی در این زمنیه استفاده می‌کنیم».

  درباره نتایج نشست ریاض، جونز گفت در این نشست بر سر این مساله تمرکز شد مرکزی که در ریاض تاسیس شد، پایگاه اصلی در مبارزه با تروریسم و مطالعه در پدیده‌های آن باشد.

  او ادامه داد: «نشست ما با شورای همکاری خلیج، به صدور بیانیه شدید اللهجه درباره دخالت‌های ایران در کشورهای خلیج و کشورهای دیگر همچون سوریه انجامید».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران