.
.
.

شواهدی که نشان می‌دهد خبرگزاری قطری هک نشده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از سخنان شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی، امیر قطر درباره حماس، ایران، اخوان المسلمین و پایگاه العدید که روز سه‌شنبه 21 می 2017 در خبرگزاری قطر منتشر شد، این خبرگزاری ادعا کرد، پایگاه اینترنتی متعلق به این خبرگزاری هک شده است.

امیر قطر در مراسم پایان تحصیل هشتمین دوره سربازان خدمت ملی در میدان «معسکر الشمال» گفت: «همزمان با سفر دونالد ترامپ به پادشاهی عربی سعودی، قطر هدف حملات ظالمانه‌ای قرار گرفته که به دلایل روشنی می‌خواهند قطر را مرتبط با تروریسم معرفی کند.» این سخنان امیر قطر را خبرگزاری قطر منتشر کرد، لیکن بلافاصله ادعا کرد که پایگاه اینترنتی این خبرگزاری هک شده است. دلایل زیر نشان می‌ددهد که بر خلاف ادعاها، پایگاه اینترنتی مورد نظر هک نشده بود.


1.تلویزیون قطر ساعاتی قبل از مطرح شدن ادعای هک شدن سایت خبرگزاری، سخنان شیخ تمیم را به صورت زیر نویس منتشر کرد.
2.خبرگزاری قطر، سخنان شیخ تمیم را در حساب اینستاگرام این خبرگزاری نیز منتشر کرد. همگان می‌دانند که امنیت حساب‌های اینستاگرام توسط فیسبوک تامین می‌شود و هک شدن این حساب‌ها کاری بسیار دشوار و در اغلب موارد ناممکن است.
3.خبرگزاری قطر صبح روز بعد، سخنان شیخ تمیم را در حساب انگلیسی خود در اینستاگرام نیز منتشر کرد.
4.خبرگزاری قنا، سخنان شیخ تمیم را در حساب خود در گوگل‌پلاس منتشر کرد. شرکت گوگل دائما به این موضوع که حساب‌های گوگل‌پلاس غیرقابل نفوذ هستند به خود بالیده است.

امیر قطر در پادگان الشمال چه گفت؟

شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی، امیر قطر سه‌شنبه 21 می 2017 در مراسم پایان تحصیل هشتمین دوره سربازان خدمت ملی در میدان «معسکر الشمال» گفت: «حمله ظالمانه علیه قطر همزمان با سفر رئیس جمهوری آمریکا به منطقه صورت گرفته که هدف و انگیزه شناخته شده آن مرتبط کردن قطر با تروریسم و خدشه‌دار کردن تلاش‌های این کشور برای برقراری ثبات است.»

شیخ تمیم گفت: «متهم کردن ما به حمایت از تروریسم را محکوم می‌کنیم در حالی که تلاش مشترک با برادرانمان و مشارکت ما در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش ادامه دارد" وی افزود: «خطر حقیقی رفتار برخی کشورها است که باعث پدید آمدن تروریسم شده است، زیرا این کشورها نسخه تندرو اسلام را که ارزش‌های مدارا و تسامح اسلام را نمایندگی نمی‌کند برگزیده‌اند و چون نمی‌توانند با آن مواجه شوند دست به طبقه‌بندی‌هایی زده‌اند و هرگونه فعالیت عادلانه را مجرمانه می‌دانند.»

وی در ادامه گفت، هیچکس حق ندارد چون اخوان المسلمین را تروریست طبقه‌بندی کرده، ما را متهم به تروریسم بکند و نقش مقاومت حماس و حزب الله را منکر شود.

او از دولت مصر و امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین خواست تا در «مواضع ضد قطری» خود بازنگری کرده، »موج حملات و اتهامات تکراری را که سودی برای روابط و منافع مشترک ندارد» متوقف کنند.

شیخ تمیم تاکید کرد «قطر در امور داخلی هیچ کشوری حتی اگر ملت خود را از آزادی و حقوقش محروم کرده باشد دخالت نمی‌کند.»

وی اشاره کرد که "پایگاه العدید پاسدار قطر در برابر طمع‌ورزی برخی کشورهای مجاور است، اما (العدید) تنها فرصت آمریکا برای کسب نفوذ نظامی در منطقه است و منافع آنگونه درهم تنیده است که از توان هر دولتی (در آمریکا) برای تغییر آن برتر است