.
.
.

سایت شبکه «الجزیره» و روزنامه‌‌های قطری در پادشاهی سعودی فیلتر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات مسئول پادشاهی سعودی روز چهارشنبه 24 ماه مه سایت‌های شبکه تلویزیونی «الجزیره» و روزنامه‌های قطری را فیلتر کردند. این اقدام در پی آن صورت گرفت که خبرگزاری رسمی قطر به نقل از امیر قطر روز سه‌شنبه گزارش داد که این کشور از گروه‌های افراطی حمایت می‌کند و این رسانه به تحریک حوادث بحرین پرداخت.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در سخنانی تاکید کرد قطر بطور همزمان موفق به داشتن روابط قوی با آمریکا و ایران شده است، زیرا ایران یک قدرت منطقه‌ای و اسلامی است که نمی‌شود آن را نادیده گرفت و عاقلانه نیست که تنش با این کشور بالا بگیرد، به ویژه اینکه همکاری با ایران می‌تواند به ثبات منطقه کمک کند.

او همچنین گفت: « هیچکس حق ندارد ما را متهم به تروریسم کند. گروه‌های اخوان المسلمین، حماس و حزب الله تروریست نیستند. او همچنین از مصر، امارات و بحرین خواست تا به موضع ضد قطری و اتهامات خود علیه این کشور پایان دهند زیرا کمکی به روابط و منافع دوجانبه نمی‌کند. او تاکید کرد که قطر در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی‌کند».

او در ادامه افزود: «پایگاه‌ العديد ایمنی قطر را در مقابل چشم‌داشت کشورهای مجاور حفظ می‌کند، و این فقط فرصتی منحصر به فرد برای آمریکا است که در منطقه نفوذ نظامی داشته باشد، و این در ورای اختیارات یک دولت برای تغییر است».