.
.
.

بحرین..دستگیری 286 نفر از محکومان و متهمان حوادث تروریستی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بحرین روز سه‌شنبه 23 ماه مه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور 286 تن از محکومان حوادث تروریستی در این کشور را دستگیر کردند.

بنا بر این اعلام، شماری از دستگیر شدگان در خانه عیسی قاسم در روستای الدراز مخفی شده بودند.

وزارت کشور بحرین اعلام کرد که 5 نفر از قانون شکنان در روستای الدراز کشته شدند.

یک مقام امنیتی بحرینی به خبرگزاری رویترز گفت: «عملیات الدراز بر اساس اطلاعاتی بود که تعدادی از فراریان که در عملیات تروریستی و از جمله کشتن نیروهای پلیس شرکت داشتند، در این روستا مخفی شده بودند و علاوه بر آن‌ها 6 نفر از ساکنان خانه قاسم هم دستگیر شدند».

وزارت کشور بحرین گفت روز دوشنبه «در یک عملیات امنیتی در روستای الدراز، نیروهای پلیس در منطقه مستقر شدند و با یک گروه تروریستی که اقدام به پرتاب نارنجک و حمله با میله‌‌های آهنی کرده بود به مقابله برخاستند. در این عملیات تعدادی از نیروهای پلیس زخمی شدند».

بنا بر این گزارش: «این نیروها توانستند 50 تن از فراریان امنیتی و محکومان رویدادهای تروریستی را دستگیر کنند. در این میان عده‌ای از این افراد در خانه عیسی قاسم مخفی شده بودند و نیروهای پلیس برای حفاظت از امنیت منطقه اقدام به دستگیری این مجرمان کردند و اقدامات قانونی را به اجرا گذاشتند».

شیخ عیسی قاسم از روحانیون شیعه بحرینی است که به ارتباط با نظام ایران متهم است. پیش از این دولت بحرین تابعیت عیسی قاسم را سلب کرد. منامه او را به تاسیس گروه‌های وابسته به مرجعیت دینی خارجی از کشور، ایفای نقشی اصلی در ایجاد فضای مذهبی گراینه افراطی و تقسیم جامعه بر اساس مذهب متهم کرده است.