.
.
.

تصویری..ملانیا ترامپ سفر ۲ روزه خود به ریاض را چگونه گذراند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا و همسر دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور، هنگام ورود به ریاض، پایتخت پادشاهی سعودی در روز شنبه، همگان را با لباس بلند سیاه رنگ و کمربند طلایی‌اش شگفت زده کرد.

ملانیا هنگام ترک آمریکا یک دامن کوتاه نارنجی با یک بلوز سفید رنگ به تن داشت و این پرسش مطرح شد که آیا او با همین لباس وارد پادشاهی سعودی خواهد شد. اما او در هواپیما لباس خود را عوض کرد و در هنگام قدم گذاشت به خاک سعودی به سنت‌های اسلامی این کشور احترام گذاشت.

ملانیا پیش از انجام این سفر اعلام کرده بود که از لباس‌هایی استفاده خواهد کرد که با سنت‌های پادشاهی سعودی سازگاری داشته باشد و هنگام ورود لباس مشکی بلندی به تن داشت که مزین به یک کمربند طلایی و یقه‌ای بود که دور گردنش را گرفته و موهایش باز بود.

ملانیا بعد از آنکه با ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین دست داد با وقار در پشت سر شوهرش راه رفت. او زمانی که ترامپ در اجلاس‌ سران کشورها حضور داشت از مدرسه آمریکایی ریاض بازدید.

روز یکشنبه در بازدید از این مدرسه ملانیا لباس کوتاه قهوه‌رنگ با کمربند قهوه‌ای پوشیده بود و احمد العیسی، وزیر آموزش و پرورش و تعدادی دیگر از مقامات او را همراهی می‌کردند.

ملانیا ترامپ در بازدید از مرکز خدمات جنرال الکتریک در شهر ریاض از پروژه توانمند زنان تقدیر کرد و با کارکنان زن این مرکز به گفتگو نشست.

ملانیا در تویتر در باره این مرکز نوشت: «از شنیدن سخنان کارکنان زن مرکز جنرال الکتریک لذت بردم. تلاش‌های زیادی برای توانمندی زنان انجام شده است».

ملانیا در کنار شوهرش هنگام بازدید از مرکز جهانی مبارزه با افراط‌گرایی دیده می‌شود.