.
.
.

پوتین: آماده‌ایم نوار صوتی مکالمه لاوروف و ترامپ را منتشر کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد که آماده است نوار صوتی گفتگوی سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا را منتشر کند. ترامپ متهم است که اطلاعات کاملا سری با موسکو در میان گذاشته است.

ولادیمیر پوتین در نشست خبری روز چهارشنبه 17 می 2017 گفت: «اگر دولت آمریکا اعلام کند، که این کار شدنی است، ما آمده‌ایم نوار صوتی گفتگوی دونالد ترامپ و سرگئی لاوروف را در اختیار کنگره و سنای آمریکا قرار دهیم.»

پیش از این مقامات آمریکایی روز دوشنبه اعلام کرده بودند که دونالد ترامپ اطلاعات کاملا سری درباره عملیاتی که برای مبارزه با داعش برنامه‌ریزی شده بود را با لاوروف در میان گذاشته است. این موضوع کاخ سفید را با جنجال جدیدی مواجه کرده است.

از سوی دیگر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز سه‌شنبه 16 می 2017 درباره دیدار ترامپ و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت این دیدار براساس اصول تبادل اطلاعاتی انجام شده است.

اچ‌ آر مک‌مستر افزود: رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار با لاوروف درباره اقدامات موسکو در مناطقی مانند روسیه و اوکراین بحث و گفتگو کرد. دو طرف در این دیدار درباره تهدیدهای مشترک تبادل نظر کردند.»

مک‌مستر تاکید که اطلاعاتی که ترامپ با لاوروف در میان گذاشته هیچ منبع اطلاعاتی در معرض خطر قرار نخواهد داد