.
.
.

دو کشته و ده‌ها زخمی در دو حادثه هجوم با خودرو در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک راننده در میدان تایمز سکویر شهر نیویورک عابران پیاده را با خودرویش زیر گرفت. در اثر این حادثه یک نفر کشته و 19 نفر زخمی شدند.

اداره آتش‌نشانی نیویورک روز پنج‌شنبه 18 می 2017 اعلام کرد در اثر این حادثه 19 نفر زخمی شدند، لیکن شاهدان عینی از کشته شدن یک نفر خبر دادند.

پلیس نیویورک نیز در صفحه توئیتر خود، خبر این حادثه را مخابره کرد، لیکن اشاره‌ای به تروریستی بودن آن نکرد.

در حادثه‌ای دیگر و در حومه ستاتن آیلاند، هجوم یک خودروی دیگر سبب کشته شدن یک نفر و زخمی شدن 5 نفر دیگر شد. پلیس گفته است که راننده این خود را دستگیر کرده است. این راننده پیش از این دو بار به دلیل رانندگی در حالت مستی، به زندان رفته بود.

شاهدان عینی می‌گویند که رفتار راننده و به ویژه اینکه در جهت مخالف حرکت می‌کرد، نشان از عمدی بودن این حادثه دارد.

تصاویر منتشر شده از خودرویی که در این هجوم به کار رفته نشان می‌دهد، برخلاف هجوم‌های آلمان، بریتانیا و فرانسه که در آنجا خودروهای شاسی‌بلند و کامیون استفاده شد، در هجوم نیویورک یک خودروی سواری کوچک به کار رفته است.

بلافاصله پس از این هجوم، خودروهای امدادی در منطقه حاضر شده و زخمی‌ها را به بیمارستان‌های شهر منتقل کردند. تصاویر منتشره نشان می‌دهد که عابران پیاده پس از این حادثه به شدت ترسیده بودند. پلیس بلافاصله خیابان‌‎های منتهی به میدان تایمز سکویر را بست.

تایمز سکویر، میدانی در وسط نیویورک است که به دلیل حضور پر تعداد گردشگران، از نقاط پرتردد به شمار می‌رود و دفتر بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی در این منطقه قرار دارد.