.
.
.

ترامپ: در حق هیچ‌ رئیس‌جمهوری در تاریخ آمریکا، به اندازه من ظلم نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، با اعتراض به مشکلات سیاسی پیش‌رو گفت که هیچ رئیس‌جمهوری در تاریخ آمریکا به اندازه او مورد ظلم واقع نشده است.

دونالد ترامپ روز چهارشنبه 17 می 2017 در آغاز سخنانش در آکادمی نگهبانان سواحل آمریکا، فارغ‌التحصیلان را به الگو گرفتن از خودش تشویق کرد و گفت: «مبارزه‌ کنید، مبارزه کنید و مبارزه کنید. هیچ‌گاه تسلیم نشوید. همه چیز درست خواهد شد.»

او افزود: «با اطمینان می‌گویم، در تاریخ آمریکا، با هیچ سیاستمداری، با این روش بد رفتار نشده و مورد ظلم واقع نشده است. نباید اجازه دهید، انگیزه‌هایتان را از بین ببرند.»

روز چهارشنبه کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا اعلام کرد، از جیمس کومی، مدیر دفتر تحقیقات فدرال خواسته است شهادت خود را ارائه کند.

روزنامه نیویورک‌تایمز، سه‌شنبه 16 می 2017 به نقل از منابع نزدیک به کومی گزارش کرد، دونالد ترامپ در خلال دیدار با جیمس کومی در دفتر بیضی‌شکل کاخ سفید، از او خواسته است از تحقیق درباره مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی منصرف شود.

روزنامه واشنگتن‌پست نیز به نقل از منابعی که از آنها نامی نبرد، گزارش کرد دونالد ترامپ اطلاعات کاملا سری درباره عملیات برنامه‌ریزی شده آمریکا علیه داعش را در اختیار سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه قرار داده است.

در همین‌باره ولادیمیر پوتین در نشست خبری روز چهارشنبه 17 می 2017 گفت: «اگر دولت آمریکا اعلام کند، که این کار شدنی است، ما آمده‌ایم نوار صوتی گفتگوی دونالد ترامپ و سرگئی لاوروف را در اختیار کنگره و سنای آمریکا قرار دهیم.»