.
.
.

گفتمان عربی-اسلامی-آمریکایی را در این وبسایت دنبال کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات پادشاهی سعودی برنامه دیدار دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا از این کشور را اعلام کردند، که شامل سخنرانی در باره اسلام در حضور رهبران مسلمان، همایش اقتصادی و دیدار با ملاله یوسف‌زای، مدافع حقوق بشر، و جک دورسی مدیر شرکت تویتر می‌باشد.

ترامپ قرار است که هفته آینده از ریاض، پایتخت پادشاهی سعودی دیدن کند و با مقامات سعودی ملاقات کرده و برای ۵۶ رهبر عرب و مسلمان جهان در باره مبارزه با افراط‌گرایی و درهم شکست شبکه مالی آن سخنرانی کند. عنوان این سخنرانی «با هم پیروز‌ می‌شویم» است.

وبسایتی برای تشریح دستور کار این اجلاس‌ها، شامل سه دیدار جداگانه، راه‌اندازی شده است. اولین اجلاس اختصاص به پادشاهی سعودی و ایالات متحده آمریکا دارد، دومین اجلاس مشترک کشورهای عضو شورای همکاری خلیج و ایالات متحده آمریکا است، و سومین اجلاس سران عربی اسلامی آمریکایی است، که با حضور دستکم ۵۵ نفر از رهبران کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

در بیانیه این وبسایت آمده است: «سفر رییس جمهوری ترامپ به پادشاهی سعودی اولین ایستگاه در اولین سفر خارجی او است. به باور پادشاهی سعودی این سفر نه تنها بخاطر تعداد اجلاس‌ها – دوجانبه، شورای همکاری و اسلامی- بی ‌سابقه است، بلکه نشان می‌دهد که ایالات متحده آمریکا و کشورهای عرب-مسلمان می‌توانند مشارکتی عمیق و مستمر داشته باشند».

ترامپ به همراه ملک عبدالله دوم از کشور اردن، جک دورسی مدیر تویتر، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا، ملاله یوسف‌زای، شیخ عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات و دیگران در گفتمانی پیرامون مبارزه با افراط گرایی و تروریسم در عصر دیجیتال شرکت می کند.

همایش مدیران سعودی-‌آمریکایی برای روز ۲۰ ماه مه برنامه‌ریزی شده که رهبران تجاری و اقتصادی از پادشاهی سعودی و آمریکا را گردهم می‌آورد. در این رویداد یک‌روزه قرار است که راه‌های تقویت روابط تجاری مابین پادشاهی سعودی و آمریکا، گسترش تجارت و سرمایه‌گذاری دوجانبه و برداشتن موانع بر سر راه پیوند اقتصادی دو کشور مورد بحث و گفتگو قرار بگیرد.