.
.
.

کلیه یک سرباز مجروح عراقی در یکی از بیمارستان‌های این کشور دزدیده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از دو کلیه یک سرباز عراقی که از ناحیه دست زخمی و به بیمارستان آموزشی کاظمیه در بغداد، منتقل شده بود، در اتاق عمل این بیمارستان به سرقت رفت.

یک سرباز فرماندهی عملیات بغداد در وزارت دفاع عراق به نام رائد عاصی شکیر، پس از آنکه به دلیل ناتوانی و فلج شدن یکی از دستانش به بیمارستان مراجعه کرد، دریافت که کلیه سمت چپ او در ژوئیه 2014 در بیمارستان آموزشی کاظمیه در بغداد به سرقت رفته است.

این سرباز پس از طرح موضوع در یکی از شبکه‌های تلویزیونی محلی در عراق و افشای این رسوایی عجیب، توانست شکایت خود را به عرفان الحیالی، وزیر دفاع این کشور برساند. وزات دفاع نیز از تشکیل فوری یک کمیته حقیقت‌یاب به دستور شخص وزیر خبر داد. وزیر دفاع گفت: «آزار این سرباز مانند انگشت‌ فروکردن در چشمان وزیر است». به دستو وزیر دفاع عراق، این سرباز با هزینه دولت برای ادامه درمان به خارج از کشور اعزام می‌شود.

مدیر بیمارستان آموزشی الکاظمیه ضمن تکذیب ادعای این سرباز گفت: « اساسا این سرباز وارد اتاق عمل نشده و مدت حضور او در بیماستان تنها چهار روز بود. سرباز رائد عاصی شکیر در این مدت تنها به صورت عمومی درمان شده است. کتف راست این سرباز به دلیل اصابت گلوله دچار زخم عمیقی به طول 15 سانتی‌متر شده بود و درمان‌های اولیه برای توقف خون‌ریزی و بستن زخم انجام شد و به یکی از بخش‌های بیمارستان فرستاده شد.»

با اینحال، سرباز رائد عاصی شکیر به "العربیة.نت" گفت: «در چهار روزی که در بیمارستان الکاظمیه حضور داشتم، مرا به اتاق عمل بردند و برای درمان دستانم، مرا کاملا بیهوش کردند. اگر مخالف نمی‌کردم، آنها می‌خواستند دست مرا قطع کنند. پس از خروج از بیمارستان نمی‌دانستم کلیه سمت چپ مرا از بدنم خارج کرده‌اند.»

این سرباز به دلیل فلج شدن دست و ناتوانی در انجام وظائف به اداره امور مجروحان در ارتش عراق معرفی شد. پس از آنکه مدیریت خدمات پزشکی وزارت دفاع، از بیمارستان کاظمیه خواست گزارشی درباره وضعیت پزشکی این سرباز ارسال کند، مشخص شد که یک کلیه او از بدنش خارج شده است.

رائد عاصی شکیر اینک یک شکایت قضائی بر علیه وزارت بهداشت و بیمارستان الکاظمیه به دلیل تکذیب گزارش صادره درباره وضعیت او و همچنین تکذیب حضور او در اتاق عمل و بیهوشی تنظیم کرده است.