.
.
.

آمریکا اشخاص و موسسه‌های وابسته به رژیم سوریه را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۵ شخص و ۵ موسسه را متهم به پشتیبانی از رژیم سوریه و یا وابستگی به افرادی کرد که پیشتر بخاطر اعمال خشونت بر علیه مردم سوریه مورد تحریم قرار گرفته بودند.

در میان افرادی که نامشان در لیست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته است محمد عباس، یکی از نزدیکان رامی مخلوف است که پسر دائی بشار اسد می‌باشد. وزارت خزانه داری آمریکا مخلوف را در سال ۲۰۰۸ مشمول تحریم‌های اقتصادی به اتهام فساد مالی در ارتباط با رژیم سوریه کرد. وزارت خزانه داری آمریکا می‌گوید که عباس امور مالی مخلوف را مدیریت می‌کند. جمعیت خیریه البستان و مدیر آن هم در لیست تحریم شدگان است زیرا مخلوف مالک این جمعیت است و یا آن را کنترل می‌کند.

ایهاب و ایاد مخلوف، برادران رامی مخلوف، هم در لیست تحریم‌ها قرار دارند. این افراد متهم هستند که به رژیم سوریه و رامی مخلوف برای دور زدن تحریم‌ها کمک می‌کنند. ایهاب مخلوف، معاون مدیرعامل شرکت سیریاتل، شرکت تلفن‌های موبایل سوریه است که مالکیت آن را رامی در اختیار دارد.

هدف از این تحریم‌ها مسدود کردن دارایی‌های این اشخاص و موسسه‌ها در آمریکا و جلوگیری از معامله اشخاص و شرکت‌های آمریکایی با این افراد و موسسه‌ها می‌باشد.